Naczynie wzbiorcze Lumo do otwartego układu C.O. 10l. Zobacz większe

Wymiennik ciepłej wody użytkowej LUMO-WCW 120l.

03-06-11-02-120

Nowy produkt

Wymienniki wykonane są z wysokogatunkowej stali. Każdy z nich wyposażony jest w anodę magnezową, która zapobiega powstawaniu ognisk korozyjnych. Dzięki dokładnie obliczonej oraz odpowiednio ukształtowanej i umieszczonej wężownicy proces przygotowywania ciepłej wody trwa krótko oraz zapewnia równomierne nagrzewanie się wody w wymienniku. 

Więcej szczegółów

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Za darmo!
Przesyłka kurierska pobraniowa Przesyłka kurierska pobraniowa 1-2 dni Za darmo!
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska 1-2 dni Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa dostawa!

Mała ilość
Mała ilość

3 690,00 zł brutto

Kalkulator kredytowy

Emaliowane wymienniki stojące LUMO typu WCW i WCWD oraz leżące typu WCWL stanowią najnowsze rozwiązanie w dziedzinie podgrzewania i gromadzenia ciepłej wody użytkowej dla celów sanitarnych i spożywczych. Mogą współpracować z dowolnego typu kotłami opalanymi olejem opałowym, gazem i paliwem stałym, a także z ogrzewaniem sieciowym oraz kolektorami słonecznymi. Znajdują zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej oraz domach jedno- i wielorodzinnych. Podgrzewanie odbywa się pośrednio poprzez wbudowaną wężownicę, wewnątrz której przepływa woda grzewcza o maksymalnej temperaturze do 185 oC. Dzięki dużej optymalnie dobranej powierzchni grzewczej, nagrzewanie wody użytkowej w wymiennikach przebiega szybko i równomiernie co gwarantuje wysoki komfort użytkowania ciepłej wody. Szeroki zakres produkowanych pojemności umożliwia właściwy dobór objętości wymiennika

Bezpieczeństwo - Podwójna warstwa emalii to stuprocentowa higiena



Oprócz energooszczędności zaletą wymienników LUMO jest ich niezawodność, długa żywotność oraz zachowanie higieny, dlatego wszystkie wymienniki pokrywane są od wewnątrz podwójną warstwą emalii. Nie wydziela ona żadnych substancji i jest chemicznie neutralna co skutecznie uniemożliwia przedostaniu się do wody czegokolwiek szkodliwego dla zdrowia.



Zalety


Wymienniki LUMO to oszczędność energii. Dzięki nowoczesnej konstrukcji oraz dużej powierzchni wężownicy wymienniki LUMO optymalnie wykorzystują pracę nowoczesnych kotłów grzewczych. W ofercie naszej firmy znajdują się wymienniki o pojemnościach od 65 do 300 litrów, co pozwala na dobranie odpowiedniego wymiennika i zaopatrywanie w ciepłą wodę każdego budynku począwszy od domków jednorodzinnych aż do dużych budynków użyteczności publicznej.



Konstrukcja wymiennika


Wymienniki LUMO typu WCW są wykonane w postaci cylindrycznego, stojącego stalowego zbiornika. Powierzchnia grzewcza wykonana jest z rury zwiniętej w formie spirali umieszczonej w dolnej części zasobnika, dzięki czemu powstające cyrkulacyjne ruchy w trakcie podgrzewania powodują równomierny rozkład temperatury wody użytkowej wewnątrz wymiennika. Otwór do konserwacji usytuowany jest w górnej części zbiornika w przypadku wymiennika stojącego, lub w przedniej części w przypadku wymiennika leżącego. Wszystkie podłączenia wyprowadzone są po jednej stronie. Zastosowane wkręcane końcówki nóżek dają możliwość dodatkowej regulacji wysokości wymiennika. Wymiennik spełnia wszystkie wymagania stawiane przez UDT.


1 – Zbiornik
2 – Kryza rewizyjna
3 – Anoda magnezowa
4 – Rurka czujnika termostatu
5 – Grzałka elektryczna ( opcja na zamówienie )
6 – Pulpit sterowniczy
7 – Wężownica
8 – Izolacja cieplna
9 – Króciec dopływu zimnej wody
10 – Króciec powrotny wężownicy
11 – Cyrkulacja
12 – Króciec zasilania wężownicy
13 – Króciec poboru ciepłej wody
14 – Gniazdo przyłączeniowe


Pulpit sterowniczy


Wymiennik fabrycznie wyposażony jest w tablicę sterowniczą. Zawiera ona termometr, regulator temperatury oraz 24 godzinny programator czasowy. Termostat regulacyjny steruje pompą ładującą zasobnika i utrzymuje zadaną wartość temperatury wody użytkowej. Programator określa przedziały czasowe pracy wymiennika i pompy cyrkulacyjnej. Sprężynowy zawór zwrotny klapowy w przewodach grzewczych zapobiega niepożądanemu wychłodzeniu przez obieg grzewczy. Przy użyciu sterownika LUMO-PSC1 lub sterownika pogodowego kotła można realizować priorytet grzania ciepłej wody użytkowej w stosunku do układu grzewczego. Większa ilość wymienników ciepłej wody o identycznej pojemności może być zasilana jedną pompą ładującą i sterowana przy użyciu jednej tablicy sterowniczej pod warunkiem wykonania instalacji grzewczej i instalacji wody użytkowej według systemu Tichelmanna. W przypadku zastosowania wymienników o różnej pojemności, konieczne jest wyregulowanie oporów przepływu instalacji. Podłączenie elektryczne musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami określonymi w Polskiej Normie. Podczas pracy muszą być zachowane wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Przed przystąpieniem do robót przy tablicy automatyki należy odłączyć od niej zasilanie.





Pulpit sterowniczy wyposażony jest w:
A - Wyłącznik sieciowy służący do wyłączenia sterowania wymiennika,
B - Lampka kontrolna wskazująca tryb pracy pompy obiegowej wymiennika,
C - Bezpiecznik z wkładką 2A stanowiący zabezpieczenie prądowe,
D - Termometr wskazujący aktualną temperaturę w wymienniku,
E - Termostat regulacyjny służący do ustawienia wymaganej temperatury w wymienniku. Zakres nastawialnych temperatur wynosi od 0o - 60oC. Należy przy tym pamiętać, iż dla prawidłowej pracy wymiennika temperatura nastawiona na kotle winna być co najmniej o 10 oC wyższa od nastawy wymiennika. Dlatego też temperaturą optymalna i zalecana to 55oC. Czujnik termostatu znajduje się w pionowej pochwie i może być zmieniona pozycja jego zamontowania. Fabrycznie znajduje się on w najniższym położeniu, przez co następuje szybkie reagowanie termostatu, a w związku z tym zwiększa się współczynnik wydajności. Jeżeli nie jest to konieczne ze względu na duży zapas wydajności wymiennika, czujnik może być zamontowany na wyższym poziomie aby zmniejszyć częstotliwość ładowania.
F - Zegar czasowy służący do programowania godzin pracy wymiennika ciepłej wody oraz sterowania pracą pompy cyrkulacyjnej.

OznaczenieJednostkiTyp zbiornika
WCW-120
Pojemność wymiennikal120
Szerokośćamm570
Długośćamm570
WysokośćHmm1090
Króciec dopływu zimnej wodybmm310
ZwR"3
Króciec powrotu wężownicycmm380
WPR"1
Króciec cyrkulacjidmm575
CR"3
Króciec zasilania wężownicyemm660
WZR"1
Króciec poboru ciepłej wodyfmm850
CWR"3
Króciec grzałkigmm420
GR"11
Ciężar brutto-kg83
Dopuszczalne ciśnienie pracywoda grzewczabar16
woda użytkowabar6
Dopuszczalna temp. pracywoda grzewczaoC185
woda użytkowaoC95






1 – Zbiornik 
2 – Kryza rewizyjna 
3 – Anoda magnezowa
4 – Rurka termostatu
5 – Króciec grzałki
6 – Pulpit sterowniczy 
7 – Ocieplenie
8 – Wężownica
9 – Króciec dopływu zimnej wody ZW
10 – Króciec powrotu wężownicy WP
11 – Króciec cyrkulacji C
12 – Króciec zasilania wężownicy WZ
13 – Króciec poboru ciepłej wody CW