Obniżka! KONDESACYJNY OSUSZACZ MASTER DH721(20l/24h) Zobacz większe

KONDENSACYJNY OSUSZACZ POWIETRZA MASTER DH721(20l/24h) PROMOCJA!

Nowy produkt

DH 721 jest idealnym osuszaczem do mieszkania, garażu, piwnicy, łazienki itp. bardzo duża wydajność sprawia że DH 721 jest idealnym rozwiązaniem dla każdego.

Więcej szczegółów

Na stanie

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Za darmo!
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska 1-2 dni Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa dostawa!

Bardzo duża ilość
Bardzo duża ilość

1 544,63 zł brutto

-22%

1 980,30 zł brutto

Kalkulator kredytowy


KONDENSACYJNY OSUSZACZ MASTER DH 721 (20l/24h)


Osuszacze przenośne do stosowania w różnego typu pomieszczeniach. Korzystanie z tego rodzaju osuszaczy kondensacyjnych bardzo przyspiesza wiele prac wykończeniowych i remontowych. GŁÓWNE CECHYOPIS MODELU  • Wysoka wydajność
  • Trwała obudowa
  • Prosta obsługa
  • Korzystny stosunek ceny do jakości
  • W pełni automatyczne sterowanie
  • Wbudowany higrostat
  • Możliwość ciągłej pracy, również w trudnych warunkach
  • Wyposażone w zbiornik na wodę
  • Możliwość podłączenia węża do odprowadzenia skroplin
  • Kontrola napełnienia zbiornika


OPIS DZIAŁANIA


Najważniejszą częścią kondensacyjnego osuszacza powietrza, jest sprężarkowy układ chłodniczy. To dzięki niemu możliwe jest uzyskanie kondensacji pary wodnej, a tym samym obniżenie zawartości wody w powietrzu. Sercem układu chłodniczego jest sprężarka, która spręża i tłoczy czynnik chłodniczy, wymuszając jego przepływ przez cały układ. Wzrostowi ciśnienia (sprężaniu) towarzyszy wzrost temperatury. Sprężony czynnik (w stanie gazowym) trafia rurociągiem do skraplacza gdzie następuje jego ochłodzenie. Ciepło czynnika zostaje odebrane przez omywające wymiennik (skraplacz) powietrze. Czynnik ze stanu gazowego w wyniku działania ciśnienia i spadku temperatury przechodzi w stan ciekły. Skroplony czynnik przepływa przez filtr odwadniacz, który pochłania parę wodną, mogącą dostać się do układu podczas produkcji osuszacza lub prac serwisowych. Po przejściu przez filtr, ciecz trafia do organu dławiącego (kapilary lub zaworu rozprężnego), który mając duże opory przepływu, powoduje taką różnicę ciśnień, że czynnik zaczyna się rozprężać i odparowywać. Proces parowania zachodzi w części zwanej parownikiem.

W przeciwieństwie do skraplania, towarzyszy mu spadek ciśnienia oraz temperatury. To właśnie dzięki temu zjawisku, powietrze oddaje swoje ciepło czynnikowi (umożliwiając jego odparowanie). Temperatura powietrza spada poniżej punktu rosy, co powoduje wykroplenie nadmiaru wilgoci na ściankach parownika. Rozprężony czynnik jest ponownie zasysany przez sprężarkę i cały cykl powtarza się.

W przypadku pracy w niższych temperaturach woda wykroplona na parowniku może zamarzać, w skutek czego następuje zwiększenie oporów powietrza przepływającego przez wymienniki. Aby zapobiec temu zjawisku, elektroniczny układ sterujący okresowo otwiera zawór elektromagnetyczny. Umożliwia to skierowanie gorącego czynnika (w stanie gazowym) bezpośrednio na parownik. Dzięki temu lód zaczyna się topić i spływać do zbiornika skroplin.

ZASTOSOWANIE


BUDOWNICTWO

PRACE KONSERWATORSKIE

ARCHIWA

BIBLIOTEKI

MAGAZYNY

PRZECHOWALNIE

Zastosowanie 1 Zastosowanie 2
SERIA
NEUTRAL
Oznaczenie
    DH721
Wydajność
300C/80%
l/dobe
20
Do pomieszczeń o kabaturze
m3 80
Przepływ powietrza m3/h 240
Zakres pracy - temperatura 0C 5 - 35
Zakres pracy-
wilgotność
% 35-90
Czynnik chłodniczy
R 134A
Zużycie energii
W
490
Zasilanie
V/Hz
230/50
Poziom hałasu
dB
42
Kompresor
tłokowy
pojemność zbiornika wody
l
4,7
Wymiary
(dł.x szer x wys.)
mm 380 x 350 x 640
Waga kg 19,5