Obniżka! Nagrzewnica MASTER 1/2 kW B 2 EPB Zobacz większe

Nagrzewnica elektyczna MASTER 1/2 kW model B 2 EPB

Nowy produkt

Niewielka, przenośna nagrzewnica elektryczna o mocy 1-2 kW. W pełni bepieczna, łatwa w obsłudze - zapewniające czyste, szybkie i bezpieczne ogrzewanie. . Doskonale sprawdza się do podgrzewania niewielkich pomieszczeń do 60 m3.

Więcej szczegółów

Dostawa już od 29,00 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Za darmo!
FedEx (przesyłka kurierska) FedEx (przesyłka kurierska) Szybka dostawa! 29,00 zł

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa dostawa!

Bardzo duża ilość
Bardzo duża ilość

282,29 zł brutto

-15%

332,10 zł brutto

Kalkulator kredytowy

BANERMASTERSTRONAEPB.jpg

NADMUCHOWA NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA MASTER B 2EPB

Nagrzewnice elektryczne to bardzo efektywne urządzenia wykorzystywane w najróżniejszych warunkach. Zapewniają czyste, efektywne i bezpieczne ogrzewanie. Ze względu na to, że są w pełni przenośne i łatwe w obsłudze świetnie nadają się do okazjonalnego, bądź awaryjnego ogrzewania pomieszczeń. Nagrzewnice elektryczne Master są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają niezawodność i wydajność tych urządzeń.

Przenośne nagrzewnice elektryczne zapewniają możliwość ogrzewania w dowolnym miejscu (w którym jest dostęp do prądu), z natychmiastowym efektem. Zapewniają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu, ale stosowane są także np. podczas prac remontowych skutecznie wspomagając usuwanie nadmiernej wilgoci.

B-2EPB.jpg

GŁÓWNE CECHY

desc_mobile_electric_heaters_b2.gif

OPIS MODELU

-Wbudowany termostat pomieszczeniowy
-Nie zużywają tlenu
-Brak spalin, zapachu, wilgoci
-Wyłącznik lato-zima służący wyłącznie do wentylacji
-Cicha praca
-Automatyczny reset
-Silnik z wyłącznikiem termicznym
-Elementy grzewcze wykonane ze stali nierdzewnej
-Termostat przegrzania
-Możliwość regulacji mocy
-Mocna i wytrzymała konstrukcja stalowa

OPIS DZIAŁANIA

draft_electric_fan_heaters.gif1)Wentylator zasysa zimne powietrze

2)Powietrze zostaje podgrzane przez grałke i wyprowadzone na zewnątrz.

ZASTOSOWANIA

sklepowy      stolarnie    garaże      magazyny      warsztaty      mieszkania      biura      piwnice

mobile_electric_heaters_01.jpg
mobile_electric_heaters_02.jpg
mobile_electric_heaters_03.jpg

MODEL
B 2 EPB
Parametry
Moc grzewcza
kW
1/2
Btu/h
3400/6800
kcal/h
860/1720
Zasilanie
V/Hz
230/50
Wtyczka (męska) od strony nagrzewnicy
-
Prąd znamieniowy
A
8,7
Poz. przełacznika 1
Wyłaczony
Poz. przełacznika 2Wentylator
Poz. przełacznika 3/4kW1,0/2,0
Regulacja termostatemw zestawie
Zakres temperaturºC5-35
OchronaIP24
Wymiary opakowania
(dł x sz x wys)
mm240 x 220 x 260
Waga netto/bruttokg3,7/4,2

Nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnice elektryczne przeznaczone są do ogrzewania mniejszych pomieszczeń takich jak: kiosk, nieduży sklep, mała budka. Cechuje je stosunkowo niska wydajność przy dużym poborze mocy. Nagrzewnica elektryczna jest idealna, jeśli zamierzasz ogrzać pomieszczenia 2x2m. Nie oznacza to jednak, że nagrzewnicą elektryczną nie możesz dogrzać większych powierzchni, aczkolwiek musisz się wówczas przygotować na spory rachunek za prąd. Ponadto nagrzewnice elektryczne szybko nagrzewają pomieszczenie, w którym pracują. Wyposażane są bowiem w wentylator, przez który emitowane jest ciepłe powietrze. Niewątpliwą zaletą nagrzewnic elektrycznych jest brak otwartego ognia, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Jakakolwiek awaria nagrzewnicy nie stanowi zagrożenia dla użytkownik ani pomieszczenia, które dogrzewa. Używając nagrzewnicy elektrycznej nie musisz się martwić o jakikolwiek pożar, wybuch. Ponadto, nagrzewnice elektryczne zapewniają komfort użytkowania – nie emitując spalin, są proste w obsłudze, nie zużywają tlenu. Nagrzewnice elektryczne zostały przystosowane do pracy ciągłej i zapewniają bezproblemowe ustawienie w dowolnie wybranym miejscu.

Nagrzewnica gazowa

Gazowe nagrzewnice powietrza stanowią swoisty kompromis między jakością a ceną. Zarówno nagrzewnice, jak i paliwo do nich są stosunkowo tanie. Nagrzewnice gazowe są absolutnie niezależne, można nimi pracować w dowolnie wybranym miejscu, bowiem nie wymagają podłączenia do prądu stałego. Używa się ich do ogrzewania pomieszczeń o dużej powierzchni. Zaletą tego typu nagrzewnic jest także regulowana moc cieplna, łątwość obsługi, prostotę konserwacji. Nagrzewnice gazowe mają jednak swoje wady. Gaz w procesie spalania wypiera z pomieszczenia tlen, co w przypadku nieodpowiedniej wentylacji grozi zaczadzeniem. Ponadto nagrzewnica gazowa w czasie spalania wydziela sporą ilość wody. Zatem bez odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu nastąpi rozwój pleśni i grzybów.

Nagrzewnice olejowe

Nagrzewnice olejowe przeznaczone są do ogrzewania średnich i dużych pomieszczeń. Cechuje je bowiem wysoka wydajność i największy komfort użytkowania. Tu jednak rodzi się pytanie – z odprowadzeniem spalin czy bez? Nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin adresowane są do ogrzewania dużych pomieszczeń, w których przebywają ludzie – hal, budynków mieszkalnych, itp. Emitują wyłącznie czyste i ciepłe powietrze, dzięki odprowadzaniu spalin. Natomiast nagrzewnice bez odprowadzania spalin zaleca się używać w pomieszczeniach, w których zapewniony jest stały przepływ powietrza, np. na budowach. W związku z tym, że nie mają odprowadzania spalin całe ciepło uzyskane ze spalania przekazywane jest do ogrzewanego pomieszczenia. Olej opałowy, który używa się do zasilania tego rodzaju nagrzewnic jest stosunkowo tani, ale to nie jedyna zaleta. Nagrzewnice olejowe cechuje największa wydajnością.
Przed wyborem nagrzewnicy należy określić niezbędną minimalną moc grzewczą dla danego pomieszczenia.

Wzór na obliczenie wymaganej mocy cieplnej urzadzenia wyglada nastepujaco

V x ΔT x K = kcal/h

V – objętość pomieszczenia, które ma być ogrzane (szer x dł x wys) q m³

ΔT – wymagany przyrost temperatury (°C)

K – współczynnik izolacji cieplnej


Legenda

V = szerokość * długość * wysokość
ΔT = temperatura wewnątrz bez ogrzewania -5°C, temperatura wymagana w pomieszczeniu +18°C, T = 23ºC

K = współczynnik zależny od rodzaju konstrukcji oraz izolacji

K=4,0(Prosty budynek z drewna lub blachy falistej - Nieizolowany)
K=3,0(Prosta konstrukcja, pojedyncza warstwa z cegieł, proste okna I dach - Słaba izolacja)
K=2,0(Konstrukcja standardowa, podwójna wartwa cegieł, niewiele okien, standardowo zamknięty dach - Średnia izolacja)
K=0,9(Konstrukcja zaawansowana, podwójnie izolowana cegła, niewiele okien podwójnych, solidny fundament,dach z materiałów dobrze izolujących - Dobra izolacja)

1 kW/h = 860 kcal/h
1 Btu/h = 0,252 kcal/h

Jeżeli, nie jesteś pewny wyboru. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego bądź wizyty w naszym sklepie stacjonarnym, gdzie profesjonalista policzy, doradzi i zaproponuje odpowiednie urządzenie do państwa potrzeb.
Nagrzewnice mogą pracować w temperaturze otoczenia do 35 °C.
Nagrzewnice z odprowadzaniem spalin mają inną konstrukcję komory spalania (zamkniętą) w porównaniu z modelami bez odprowadzania spalin. Co za tym idzie, nagrzewnice z odprowadzaniem spalin mają inną temperaturę na wylocie - znacznie niższą niż w modelach bez odprowadzania spalin - to jest najistotniejsza różnica pomiędzy tymi urządzeniami.
Bezpieczna odległość to 2,5m od materiałów łatwopalnych oraz 2m od ścian i innych przedmiotów.
Aby wentylacja była odpowiednia należy stosować otwór wentylacyjny o średnicy 25 cm² na każdy 1kW mocy grzewczej. Minimalna średnica otworu to 250 cm².

MASTER

Nagrzewnice MASTER na budowie

Nagrzewnice MASTER ogrzewanie koncertów

Instrukcja obsługi

pdf.jpg

Katalog Master

pdf.jpg