Klimatyzator ścienny Samsung WIND FREE STANDARD 2,5 / 3,2 KW R32 - jednostka wewnętrzna

Nowy produkt

Wydajny, cichy i funkcjonalne model Wind Free Standard, to klimatyzator gwarantujący komfort i czyste powietrze. Urządzenie ma w sobie to co najlepsze w  klimatyzatorach ściennych, łączy w sobie elegancje, funkcjonalność i nowoczesność. Funkcja Wind-Free utrzymuję komfortowy chłód bez nieprzyjemnego powiewu zimnego powietrza.

Więcej szczegółów

* Podana cena zawiera 8% podatku VAT i dotyczy zakupu jedynie przez osoby prywatne w powiązaniu z odrębnie kalkulowaną usługą montażu. W innych wypadkach obowjązuje cena z 23% podatkiem VAT!

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Za darmo!
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska 1-2 dni Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa dostawa!

Średnia ilość
Średnia ilość

1 849,49 zł brutto

-15%

2 175,87 zł brutto

  • z montażem 8%VAT
  • bez montażu 23%VAT

Kalkulator kredytowy


W związku z nowelizacją ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych w przypadku zakupu klimatyzatora bez usługi montażu wymagane jest oświadczenie uprawnionego instalatora podejmującego się montażu. Nie ma możliwości zakupu klimatyzatora bez przedstawienia oświadczenia instalatora.


 WZÓR OŚWIADCZENIA

GŁÓWNE FUNKCJE:
                         


Klimatyzatory Samsung łączą efektywne chłodzenie, komfort i troskę o zdrowie z niezwykłą formą trójkąta nadaną jednostce wewnętrznej. Unikalne wzornictwo i parametry techniczne zapewniają użytkownikom wyjątkowy komfort, a bogactwo inteligentnych rozwiązań sprawia, że klimatyzator będzie spełniał najwyższe oczekiwania, nie tylko dziś, ale jeszcze przez wiele lat. Oto definicja prawdziwej innowacji.

TECHNOLOGIA WIND-FREE


Chłodzenie w trybie Wind-Free* utrzymuje komfortową temperaturę w pomieszczeniu w efektywny sposób bez poczucia dyskomfortu spowodowanego nieprzyjemnymi podmuchami zimnego powietrza. W trybie Wind-Free dystrybucja powietrza odbywa się przez 21 000 mikrootworów zlokalizowanych w panelu przednim i kierownicy klimatyzatora.
W zależności od wybranego trybu pracy oraz temperatury w pomieszczeniu, klimatyzator uruchamia automatycznie standardowy tryb nawiewu lub Wind Free. W trybie chłodzenia z aktywną funkcją Wind-Free, klimatyzator dystrybuuje chłodne powietrze przez 21 000 mikrootworów. Powietrze o stałej temperaturze nawiewane jest z prędkością 0,15 m/s, nie ma więc uczucia przeciągu, które powoduje dyskomfort. Rozwiązanie to zapewnia użytkownikowi wysoki poziom komfortu w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych.


Oszczędność energii do 68%


Technologia Digital Inverter 8-Pole zużywa tylko 32% energii wykorzystywanej przez modele tradycyjne*. Utrzymuje ona żądaną temperaturę bez częstego włączania się i wyłączania urządzenia, dzięki czemu klimatyzator działa ciszej oraz jest bardziej wytrzymały i wydajny.

Dzięki zaawansowanej technologii Digital Inverter 2016, klimatyzatory Samsung chłodzą szybciej niż kiedykolwiek


Szybkie chłodzenie to jedna z kluczowych zalet wszystkich modeli klimatyzatorów Samsung RAC. Zawdzięczają to technologii POWERboostTM oraz 8-polowemu silnikowi z technologią Digital Inverter, który został zaprezentowany w 2016 roku.

Technologia POWERboost™ dzięki 8-polowemu Inverterowi

Nowy 8-polowy Inverter to serce technologii Digital Inverter. Samsung jako pierwszy zdecydował się zastosować w sprężarce 8-polowy silnik zamiast 4-polowego. Dzięki temu udało się uzyskać mniejsze wahania momentu. Powoduje zmniejszenie drgań silnika, co znacznie zwiększa efektywność pracy oraz obniża hałas. W rezultacie otrzymujemy cichy, efektywny system, który znacznie szybciej niż poprzednicy jest w stanie schłodzić.

komp1.jpg

Technologia POWERboost™ znacząco skraca czas potrzebny sprężarce do osiągnięcia maksymalnej częstosliwości pracy (Hz). Możesz się cieszyć chłodem jeszcze wcześniej! wykres2_1.jpg

Forma trójkąta zapewnia wyjątkowo skuteczne chłodzenie


Dzięki unikalnej formie trójkąta klimatyzatory Samsung mają dużą powierzchnię ssącą, co umożliwia zassanie dużo więcej powietrza. Zwiększona szerokość oraz poprawiony kąt nawiewu, z dodatkowymi kierownicami w kształcie V, również przyczyniają się do poprawy przepływu powietrza. To sprawia, że chłodne powietrze jest dostarczane dużo szybciej, dalej oraz szerzej*. To sprawia, że świeże powietrze dociera w najdalsze zakamarki pomieszczenia.

trojkat.jpg

Chłodzi szybciej i szerzej

Kąt nawiewu został zmieniony w porównaniu do modeli konwencjonalnych. Umożliwia to dotarcie powietrza aż do 14 metrów od urządzenia.

nawiew1.jpg

Zmieniona szerokość oraz kąt nawiewu zapewniają, że powietrze dociera szerzej, co eliminuje miejsca nieobjęte chłodzeniem.

nawiew2.jpg

Połączenie błyskawicznego chłodzenia z komfortem użytkowania Wind - Free


Funkcja 2 Step Cooling szybko schładza pomieszczenie w trybie Fast Cool a następnie automatycznie przełącza klimatyzator w tryb Wind-Free Cooling, by utrzymać żądaną temperaturę powietrza bez uczucia przeciągu. Dzięki temu nie będziesz musiał manualnie zmieniać ustawień lub włączać i wyłączać klimatyzatora, aby utrzymać właściwą temperaturę w sposób ciągły.

| Funkcja 2 Step Cooling |EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA
Oszczędność energii dzięki inteligentnej pracy

oszczednosc_2.jpg

Czym jest Digital Inverter?


Technologia Digital Inverter pozwala zaoszczędzić energię i utrzymać stałą temperaturę dzięki pracy w sposób ciągły w przeciwieństwie do systemów typu ON/OFF.

inverter1.jpg

Oszczędność energii dzięki inteligentnej pracy


Aktualny model Digital Inverter zużywa tylko 32% energii
w porównaniu do konwencjonalnych modeli*. Utrzymuje
żądaną temperaturę bez częstego włączania i wyłączania,
co sprawia, że pracuje ciszej i rzadziej ulega awariom.
inverter2.jpg

Oszczędzaj energię gdy jesteś sam w domu


Funkcja Single User pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej*. Tryb ten ogranicza wydajność sprężarki do niezbędnego minimum, który zapewni komfort jednej osobie. Jednoczenie nie narażając jej na wysokie rachunki.

inverter3.jpg

Lepsza efektywność energetyczna


Dzięki technologii Digital Inverter 2016, efektywność energetyczna jest wyższa.

inverter4.jpg

Oszczędzaj dzięki technologii Digital Inverter


Mimo, iż cena katalogowa modelu z technologią Digital Inverter jest wyższa w porównaniu do modelu bez Invertera, koszt zakupu zwraca się dzięki znacznie niższym rachunkom za prąd.

inverter5.jpg

OCZYSZCZANIE POWIETRZA
Chłodzenie i świeżość

oczyszczanie1.jpg

oczyszczanie2.jpg

Klimatyzatory Samsung posiadają filtry, które pozwalają utrzymać świeże i czyste. Filtr pokrywa 100% powierzchni ssawnej urządzenia, jest zrobiony z unikatowego antybakteryjnego i antywirusowego materiału.

oczyszczanie4.jpg

100% powierzchni ssawnej pokrytej filtrem


Klimatyzator Samsung posiada filtr, który pokrywa 100% powierzchni ssącej. W odróżnieniu od innych modeli, które mają jedynie częściowy filtr, filtr  klimatyzatora Samsung filtruje całość powietrza zasysanego przez urządzenie. Pozwala to na wydajniesze wychwytywanie drobnych pyłów i
utrzymanie czystego powietrza.

oczyszczanie6.jpg

Ekologiczny czynnik chłodniczy R32


Czynnik chłodzący to nieodzow ny element klimatyzacji. Jest więc ogromnie ważne,by  wybrać taki, który jest jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Samsung dodałczynnik chłodzący R32 do klimatyzatorów do użytku domowego, by chronić warstwęozonową i ograniczyć efekt cieplarniany.

Samsung jest pionierem nowej ery klimatyzatorów korzystających z czyn nika chłodzącego R32. Jest on bardziej przyjazny środowisku i generuje mniejszezanieczyszczenie niż jego poprzednik, R410A. R32 charakteryzuje się niskim,wynoszącym 675 wskaźnikiem potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP)— w przypadku R410A wartość ta wynosiła aż 2088 – jak również zerowympotencjałem niszczenia warstwy ozonowej (ODP), pomaga więc chronić środowiskoi łatwo może być ponownie wykorzystany. R32 posiada ponadto wysoką wydajnośćchłodzenia oraz efektywność energetyczną, przez co pozwala ograniczyć zużyciechłodziwa o 30%. Klimatyzatory Samsung z proekologicznym czynnikiemchłodzącym R32 to nowy sposób na to, by dbać o Ziemię.


FUNKCJE SMART
Kontrola w każdym miejscu, o każdym czasie

smart1.jpg

Kontrola gdziekolwiek jesteś


Klimatyzatory Samsung mogą byc sterowne za pomocą sieci Wi-Fi, przy pomocy aplikacji Samsung Smart Things na Twoim smartphone. Dzięki temu możesz zdalnie włączyć lub wyłączyć jednostkę, kontrolować funkcje oraz harmonogram dzialania z każdego miejsca i o każdym czasie.


smart2.jpg

Stwórz własny Smart Home


Aplikacja Smar tthings pozwala również na scentralizowaną kontrolę wszystkich urządzeń Samsung smart. smart3.jpg

Status klimatyzatora w czasie rzeczywistym


Smart Chat umożliwia uzyskanie realnej odpowiedzi urządzenia na zadane działanie. Możesz sprawdzać i kontrolować klimatyzator jak gdybyś prowadził z nim rozmowę na chacie. smart4.jpg

Aktywny monitor zuzycia energii


Przy pomocy monitora energii można sprawdzać średnie dzienne, tygodniowe lub miesięczne zużycie energii. Pozwala to na ograniczenie zużycia energii w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności energetycznej. smart5.jpg

Łatwe wyszukiwanie i rozwiązywanie problemów


System Smart Check automatycznie wykrywa i diagnozuje błędy w działaniu urządzenia oraz znajduje rozwiązania usunięcia problemu, za pomocą aplikacji. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu i ewentualnych kosztów naprawy. smart6.jpg

Zapewnienie prawidłowej instalacji


Funkcja Smart Installation umożliwia autodiagnostykę urządzenia pod kątem prawidłowej instalacji. Smart Installation automatycznie sprawdza błędy mogące powodować nieprawidłowości w działaniu urządzenia. smart7.jpg

TRWAŁOŚĆ
Stabilna wydajność

Triple Protector Plus


Ochrona sprężarki


Ochrona sprężarki Samsung zapobiega przed skutkami nadmiernych wahań napięcia.

Ochrona płytki sterującej


Zaawansowany sterownik Samsung pozwala uniknąć awarii spowodowanych przepięciami w sieci. Ta technologia pozwala wytrzymać fluktuacje napięcia na poziomie 80V - 450V.

Ochrona ramy i lamel wymiennika


Wymienniki ciepła w skraplaczach Samsung są zaprojektowane z materiału bardzo odpornego na korozję, co zabezpiecza je przed rdzewieniem. Takie zabezpieczenie skraplacza umożliwia wydajne chlodzenie oraz czyste powietrze bez obawy zużycia.

FUNKCJE DODATKOWE


Funkcja Good Sleep


Nowy tryb Good Sleep wzbogacony o funkcję Wind-Free utrzymuje temperaturę pożądaną w trakcie snu człowieka. Optymalna kontrola temperatury i wilgotności, zapewnia komfort w trakcie zasypiania, snu właściwego oraz w trakcie budzenia, przy zmniejszonym zużyciu energii. Zasypiaj szybko, śpij głęboko i komfortowo a następnie obudź się wypoczęty i pełen energii.

Cicha praca


Dzięki specjalnemu silnikowi, klimatyzatory Samsung pracują dużo bardziej płynnie i ciszej. Stabilna praca powoduje wytwarzanie mniejszych wibracji i hałasu - tylko 15 dB, jest to mniej niż hałas w bibliotece.

Świeże powietrze


W czasie gdy jednostka jest wyłączona, funkcja Auto Clean automatycznie uruchamia wentylator, żeby usunąć kurz i wilgoć z wymiennika. Dzięki temu pozostaje on czysty i suchy, co zapobiega rozwojowi bakterii i wirusów.

Automatyczna kontrola temperatury


Funkcja Auto Change Over automatycznie wybiera tryb pracy jednostki (grzanie lub chłodzenie) w zależności od temperatury zadanej. Użytkownik może więc cały czas czuc się komfortowo bez zmiany ustawień.

Easy Filter / Easy Filter Plus


Filtr w klimatyzatorach Samsung Easy Filter / Easy Filter Plus umieszczony jest od zewnętrznej strony, na górnej części jednostki. Dzięki temu można go łatwo zdjęć i oczyścić, bez konieczności zdejmowania pokrywy czy kłopotliwego demontażu samego filtra.

Parametry techniczne


SERIA
WIND - FREE
STANDARD
WIND - FREE
STANDARD
WIND - FREE
           STANDARD         
WIND - FREE STANDARD
Oznaczenie (jedn. wewn./jedn. zewn.) AR09NXWXCWKNEU/X AR12NXWXCWKNEU/X AR18NSWXCWKNEU/X AR24NSWXCWKNEU/
Parametry
Wydajność Chłodzenie kW 2,50 3,50 5,00 6,50
Ogrzewanie kW 3,20 3,50 6,0 7,4
Osuszanie l/h 1,0 1,5 2,0 2,5
Wydajność wentylatora (maks.) m3/min 9,3 10,8 16 17,6
Poziom ciśnienia
akustycznego
Wewn. (wysoki/niski) dB 37 / 19 40 / 19 41/25 41/25
Dane elektryczne
Zasilanie V/Hz/Φ 1Φ, 220-240V/50Hz 1Φ, 220-240V/50Hz 1Φ, 220-240V/50Hz 1Φ, 220-240V/50Hz
Moc elektryczna Chłodzenie W 670 1060 1450 2260
Ogrzewanie W 860 940 1750 2560
Pobór prądu Chłodzenie A 3,6 5,0 6,6 10,0
Ogrzewanie A 4,4 4,5 7,9 11,2
Wymiary i waga
Wymiary netto
(szer. x wys. x głęb.)
Wewnętrzna mm 828 x 267 x 265 828 x 267 x 265 1065x301x311 1065x301x311
Waga netto Wewnętrzna kg 9.40 9,40 13,2 13,4
Instalacja chłodnicza
Średnica przyłączy Ciecz/gaz 6,35/9,52 6,35/9,52 6,35/12,7 6,35/15/88
Funkcje i technologie
Jakość powietrza Jonizator Virus Doctor - - - -
Easy Filter
3-CARE Filter 3 CareFilter(HD 60) 3 CareFilter(HD 60) 3 CareFilter(HD 60) 3 CareFilter(HD 60)
Automatyczne osuszanie wymiennika
Wskaźnik czyszczenia filtra
Oszczędność energii Funkcja 2 step cooling
Technologia Advanced Digital Inverter
Silnik 8-polowy
Technologia POWERboost™
Funkcja single user
Odczyt zużycia energii
Komfort Technologia Wind-Free
Funkcja Wi-Fi
Smart Home
Wyświetlacz temperatury 88 Segment 88 Segment 88 Segment 88 Segment
Włączanie/wyłączanie wyświetlacza na panelu
Włączanie/wyłączanie dźwięku komunikatu
Funkcja good'sleep
Regulacja kierunku żaluzji poziomych Auto Auto Auto Auto
Regulacja kierunku żaluzji pionowych Auto Auto Auto Auto
Liczba biegów wentylatora (chłodzenie/cyrkulacja) 5/4 5/4 5/4 5/4
Zegar czasu rzeczywistego 24 hour 24 hour 24 hour 24 hour
Tryby pracy Chłodzenie
Ogrzewanie
Cyrkulacja
Osuszanie
Cichy
Auto
Automatyczna zmiana trybu pracy
Automatyczny restart

Pliko do pobrania


Instrukcja obsługi

Katalog klimatyzatorów Samsung

WARUNKI GWARANCJI Oferowane przez firmę "CONDESA" klimatyzatory pochodzą z oficjalnej sieci dystrybucji Samsung Electronics Polska. Do każdego produktu dołączona jest oryginalna karta gwarancyjna producenta wypełniana przez sprzedawcę oraz instalatora. Na karcie gwarancyjnej powinna znajdować się pieczęć autoryzowanego dystrybutora oraz instalatora, data sprzedaży i uruchomienia urządzenia.
wzór karty gwarancyjnej


Autoryzowany instalator powinien posiadać Certyfikat autoryzacji wydany przez frmę Samsung uprawniający do wykonania montażu oraz serwisu urządzeń klimatyzacyjnych marki Samsung. 
Nasza firma posiada autoryzację i certyfikat Samsung Polska oraz znajduję się na liście rekomendowanych firm instalacyjnych i serwisowych wydaną przez Samsung Polska

lista autoryzowanych dystrybutorów i instalatorów Samsung

Standardowy okres gwarancji wynosi:


  • dla urządzeń  klimatyzacyjnych - 3 lata  od daty montażu i uruchomienia urządzenia klimatyzacyjnego lecz nie dłużej niż 7 lat od daty produkcji
  • dla sprężarek urządzeń klimatyzacyjnych - 5 lat  od daty uruchomienia urządzenia klimatyzacyjnego lecz nie dłużej niż 7 lat od daty produkcji, na wybrane modele sprężarek gwarancja wynosi 10 lat* (szczegóły u autoryzowanego dystrybutora).

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość rozszerzenia okresu gwarancji dla urządzeń klimatyzacyjnych do 5lat od daty montażu i uruchomienia urządzenia klimatyzacyjnego (szczegóły w biurze autoryzowanego dystrybutora marki Samsung).
 
Wszelkie informacje i problemy z diagnostyką, awarią oraz naprawą klimatyzatora w ramach gwarancji należy zgłaszać firmie która wykonała montaż (autoryzowany instalator) lub firmie posiadającej autoryzację na serwisowanie urządzeń klimatyzacyjnych Samsung. 

Montaż, uruchomienie bądź serwisowanie klimatyzatora przez instalatora nie posiadającego autoryzacji Samsunga równoznaczne jest z utratą gwarancji.