Klimatyzator Samsung WIND FREE OPTIMUM 3,5 / 3,5 kW AR12RXPXBWKNEU/X R32

Nowy produkt

Klimatyzator, którego elegancki design dodaje splendoru wnętrzu Twojego domu. Zafascynuje Cię eleganckie wzornictwo, wysoka wydajność energetyczna, cicha praca oraz szybki i łatwy montaż.Seria Wind - Free Optimium wyposażona jest w nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak perfekcyjny system oczyszczania powietrza  Virus Doctor / Jonizator SPi oraz wi-fi.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Za darmo!
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska 1-2 dni Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa dostawa!

Brak w magazynie
Brak w magazynie

6 517,77 zł brutto

Kalkulator kredytowy

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych w przypadku zakupu klimatyzatora bez usługi montażu wymagane jest oświadczenie uprawnionego instalatora podejmującego się montażu. Nie ma możliwości zakupu klimatyzatora bez przedstawienia oświadczenia instalatora.

 WZÓR OŚWIADCZENIA


Klimatyzatory Samsung łączą efektywne chłodzenie, komfort i troskę o zdrowie z niezwykłą formą trójkąta nadaną jednostce wewnętrznej. Unikalne wzornictwo i parametry techniczne zapewniają użytkownikom wyjątkowy komfort, a bogactwo inteligentnych rozwiązań sprawia, że klimatyzator będzie spełniał najwyższe oczekiwania, nie tylko dziś, ale jeszcze przez wiele lat. Oto definicja prawdziwej innowacji.


GŁÓWNE FUNKCJE:
TECHNOLOGIA WIND-FREE


Chłodzenie w trybie Wind-Free* utrzymuje komfortową temperaturę w pomieszczeniu w efektywny sposób bez poczucia dyskomfortu spowodowanego nieprzyjemnymi podmuchami zimnego powietrza. W trybie Wind-Free dystrybucja powietrza odbywa się przez 21 000 mikrootworów zlokalizowanych w panelu przednim i kierownicy klimatyzatora.
W zależności od wybranego trybu pracy oraz temperatury w pomieszczeniu, klimatyzator uruchamia automatycznie standardowy tryb nawiewu lub Wind Free. W trybie chłodzenia z aktywną funkcją Wind-Free, klimatyzator dystrybuuje chłodne powietrze przez 21 000 mikrootworów. Powietrze o stałej temperaturze nawiewane jest z prędkością 0,15 m/s, nie ma więc uczucia przeciągu, które powoduje dyskomfort. Rozwiązanie to zapewnia użytkownikowi wysoki poziom komfortu w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych.


Oszczędność energii do 68%


Technologia Digital Inverter 8-Pole zużywa tylko 32% energii wykorzystywanej przez modele tradycyjne*. Utrzymuje ona żądaną temperaturę bez częstego włączania się i wyłączania urządzenia, dzięki czemu klimatyzator działa ciszej oraz jest bardziej wytrzymały i wydajny.

Dzięki zaawansowanej technologii Digital Inverter 2016, klimatyzatory Samsung chłodzą szybciej niż kiedykolwiek


Szybkie chłodzenie to jedna z kluczowych zalet wszystkich modeli klimatyzatorów Samsung RAC. Zawdzięczają to technologii POWERboostTM oraz 8-polowemu silnikowi z technologią Digital Inverter, który został zaprezentowany w 2016 roku.

Technologia POWERboost™ dzięki 8-polowemu Inverterowi

Nowy 8-polowy Inverter to serce technologii Digital Inverter. Samsung jako pierwszy zdecydował się zastosować w sprężarce 8-polowy silnik zamiast 4-polowego. Dzięki temu udało się uzyskać mniejsze wahania momentu. Powoduje zmniejszenie drgań silnika, co znacznie zwiększa efektywność pracy oraz obniża hałas. W rezultacie otrzymujemy cichy, efektywny system, który znacznie szybciej niż poprzednicy jest w stanie schłodzić.

komp1.jpg

Technologia POWERboost™ znacząco skraca czas potrzebny sprężarce do osiągnięcia maksymalnej częstosliwości pracy (Hz). Możesz się cieszyć chłodem jeszcze wcześniej!wykres2_1.jpg

Forma trójkąta zapewnia wyjątkowo skuteczne chłodzenie


Dzięki unikalnej formie trójkąta klimatyzatory Samsung mają dużą powierzchnię ssącą, co umożliwia zassanie dużo więcej powietrza. Zwiększona szerokość oraz poprawiony kąt nawiewu, z dodatkowymi kierownicami w kształcie V, również przyczyniają się do poprawy przepływu powietrza. To sprawia, że chłodne powietrze jest dostarczane dużo szybciej, dalej oraz szerzej*. To sprawia, że świeże powietrze dociera w najdalsze zakamarki pomieszczenia.

trojkat.jpg

Chłodzi szybciej i szerzej

Kąt nawiewu został zmieniony w porównaniu do modeli konwencjonalnych. Umożliwia to dotarcie powietrza aż do 14 metrów od urządzenia.

nawiew1.jpg

Zmieniona szerokość oraz kąt nawiewu zapewniają, że powietrze dociera szerzej, co eliminuje miejsca nieobjęte chłodzeniem.

nawiew2.jpg

Połączenie błyskawicznego chłodzenia z komfortem użytkowania Wind - Free


Funkcja 2 Step Cooling szybko schładza pomieszczenie w trybie Fast Cool a następnie automatycznie przełącza klimatyzator w tryb Wind-Free Cooling, by utrzymać żądaną temperaturę powietrza bez uczucia przeciągu. Dzięki temu nie będziesz musiał manualnie zmieniać ustawień lub włączać i wyłączać klimatyzatora, aby utrzymać właściwą temperaturę w sposób ciągły.

| Funkcja 2 Step Cooling |EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA
Oszczędność energii dzięki inteligentnej pracy

oszczednosc_2.jpg

Czym jest Digital Inverter?


Technologia Digital Inverter pozwala zaoszczędzić energię i utrzymać stałą temperaturę dzięki pracy w sposób ciągły w przeciwieństwie do systemów typu ON/OFF.

inverter1.jpg

Oszczędność energii dzięki inteligentnej pracy


Aktualny model Digital Inverter zużywa tylko 32% energii
w porównaniu do konwencjonalnych modeli*. Utrzymuje
żądaną temperaturę bez częstego włączania i wyłączania,
co sprawia, że pracuje ciszej i rzadziej ulega awariom.
inverter2.jpg

Oszczędzaj energię gdy jesteś sam w domu


Funkcja Single User pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej*. Tryb ten ogranicza wydajność sprężarki do niezbędnego minimum, który zapewni komfort jednej osobie. Jednoczenie nie narażając jej na wysokie rachunki.

inverter3.jpg

Lepsza efektywność energetyczna


Dzięki technologii Digital Inverter 2016, efektywność energetyczna jest wyższa.

inverter4.jpg

Oszczędzaj dzięki technologii Digital Inverter


Mimo, iż cena katalogowa modelu z technologią Digital Inverter jest wyższa w porównaniu do modelu bez Invertera, koszt zakupu zwraca się dzięki znacznie niższym rachunkom za prąd.

inverter5.jpg

OCZYSZCZANIE POWIETRZA
Chłodzenie i świeżość

oczyszczanie1.jpg

oczyszczanie2.jpg

Wychwytywanie do 99% drobnych pyłów


Filtr utrzymuje powietrze czyste poprzez wyłapywanie 90% drobnych pyłów w 40 minut oraz 99% drobnych pyłów w trakcie 100 minut. Filtr pokrywa całą powierzchnię ssawną urządzenia, jest łatwy w czyszczeniu oraz obniża koszty użytkowania.oczyszczanie3.jpg

Filtry przeciwpyłkowe, zanieczyszczenia powietrza i alergeny


Klimatyzatory Samsung posiadają filtry, które pozwalają utrzymać świeże i czyste. Filtr pokrywa 100% powierzchni ssawnej urządzenia, jest zrobiony z unikatowego antybakteryjnego i antywirusowego materiału.

oczyszczanie4.jpg

Zredukowanie wirusów o 99%


Virus Doctor redukuje do 99% wirusów, bakterii, pleśni i alergenów znajdujących się w powietrzu.

oczyszczanie5.jpg

100% powierzchni ssawnej pokrytej filtrem


Klimatyzator Samsung posiada filtr, który pokrywa 100% powierzchni ssącej. W odróżnieniu od innych modeli, które mają jedynie częściowy filtr. Filtr  klimatyzatora Samsung filtruje całość powietrza zasysanego przez urządzenie. Pozwala to na wydajniesze wychwytywanie drobnych pyłów i
utrzymanie czystego powietrza.

oczyszczanie6.jpg


Ekologiczny czynnik chłodniczy R32


Czynnik chłodzący to nieodzow ny element klimatyzacji. Jest więc ogromnie ważne,by  wybrać taki, który jest jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Samsung dodałczynnik chłodzący R32 do klimatyzatorów do użytku domowego, by chronić warstwęozonową i ograniczyć efekt cieplarniany.

Samsung jest pionierem nowej ery klimatyzatorów korzystających z czyn nika chłodzącego R32. Jest on bardziej przyjazny środowisku i generuje mniejszezanieczyszczenie niż jego poprzednik, R410A. R32 charakteryzuje się niskim,wynoszącym 675 wskaźnikiem potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP)— w przypadku R410A wartość ta wynosiła aż 2088 – jak również zerowympotencjałem niszczenia warstwy ozonowej (ODP), pomaga więc chronić środowiskoi łatwo może być ponownie wykorzystany. R32 posiada ponadto wysoką wydajnośćchłodzenia oraz efektywność energetyczną, przez co pozwala ograniczyć zużyciechłodziwa o 30%. Klimatyzatory Samsung z proekologicznym czynnikiemchłodzącym R32 to nowy sposób na to, by dbać o Ziemię.Virus Doctor/ Jonizator SPi poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, eliminując zanieczyszczenia biologiczne zagrażające zdrowiu: wirusy, bakterie, roztocza, pleśń i czynniki wywołujące alergie. Samsung Virus Doctor , zaawansowany system oczyszczania, zapewnia Ci komfort świeżego, czystego powietrza w Twoim najbliższym otoczeniu.

Jakie rodzaje zanieczyszczeń eliminuje Virus Doctor /Jonizator SPi?

Unikalna technologia Virus Doctor firmy Samsung pozwala zneutralizować takie zanieczyszczenia, jak wirusy, bakterie, pleśń czy alergeny, chroniąc tym samym Ciebie i Twoją rodzinę przed groźnymi mikroorganizmami i toksynami.

virus_doctor1.jpg

Technologia Virus Doctor daje wyjątkowe rezultaty

Technologia Virus Doctor uwalnia do powietrza aktywne jony wodoru i tlenu, neutralizujące groźne zanieczyszczenia obecne w powietrzu. Rezultatem działania S-Plasma Ion jest czyste i odświeżające powietrze wypływające z Twojego klimatyzatora.
Oddychaj zawsze odświeżającym i czystym powietrzem

Tworzenie strefy intensywnie oczyszczonej
Innowacyjna technologia Virus Doctor skutecznie neutralizuje toksyny, których nie wychwytują filtry. Dzięki temu możesz czuć się bezpiecznie, zachowując zdrowie.

Ochrona przed chorobami
Eliminacja z powietrza szkodliwych zanieczyszczeń biologicznych chroni Twoją rodzinę przed toksynami wywołującymi choroby. Oznacza to między innymi rzadsze bóle głowy czy katar.

Ochrona przed alergenami
Nie musisz się obawiać alergenów obecnych w powietrzu. Zamień swój dom w miejsce wolne od alergii. Kontrola zawartości aktywnego tlenu (rodników OH) Mimo, iż aktywny tlen jest korzystny dla człowieka, to w nadmiarze może powodować choroby i przyspieszać starzenie organizmu. Utrzymuj poziom aktywnego tlenu na odpowiednim poziomie z technologią Virus Doctor Samsung.

virus_doctor2.jpg

Chroń zdrowie swojej rodziny

Dla osób wrażliwych na toksyny
Virus Doctor jest doskonała dla osób podatnych na choroby wywołane przez zanieczyszczenia biologiczne znajdujące się w powietrzu. Zmniejszając poziom toksyn w powietrzu, minimalizujesz podrażnienia dróg oddechowych.

Dla dzieci i osób w podeszłym wieku
Dzieci i osoby starsze są bardziej wrażliwe na działanie wirusów, dlatego też potrzebują doskonałej ochrony. Zapewnia ją system Virus Doctor .

Dla alergików
Virus Doctor skutecznie usuwa czynniki alergizujące, więc zawsze oddychasz świeżym powietrzem, nawet jeśli masz w domu zwierzęta.

Virus Doctor korzystny dla Twojej skóry

W przeciwieństwie do innych rozwiązań o zbliżonym działaniu, jonizator SPi jest obojętny dla zdrowia człowieka. Emitując aktywne cząsteczki wodoru i tlenu wpływa korzystnie na poprawę jakości powietrza neutralizując różnego rodzaju patogeny oraz wolne rodniki obecne w powietrzu.
virus_doctor3.jpg
virus_doctor4.jpg

Skuteczność Virus Doctor została potwierdzona przez międzynarodowe organizacje

S-Plasma Ion to wyjątkowo skuteczna technologia pozwalająca w znacznym stopniu poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu. Właściwości elementu SPi zostały potwierdzone dla różnego rodzaju patogenów przez specjalistyczne ośrodki i instytuty badawcze na całym świecie.

virus_tabela.jpg

FUNKCJE SMART
Kontrola w każdym miejscu, o każdym czasie

smart1.jpg

Kontrola gdziekolwiek jesteś


Klimatyzatory Samsung mogą byc sterowne za pomocą sieci Wi-Fi, przy pomocy aplikacji Samsung Smart Things na Twoim smartphone. Dzięki temu możesz zdalnie włączyć lub wyłączyć jednostkę, kontrolować funkcje oraz harmonogram dzialania z każdego miejsca i o każdym czasie.


smart2.jpg

Stwórz własny Smart Home


Aplikacja Smart Things pozwala również na scentralizowaną kontrolę wszystkich urządzeń Samsung smart.smart3.jpg

Status klimatyzatora w czasie rzeczywistym


Smart Chat umożliwia uzyskanie realnej odpowiedzi urządzenia na zadane działanie. Możesz sprawdzać i kontrolować klimatyzator jak gdybyś prowadził z nim rozmowę na chacie.smart4.jpg

Aktywny monitor zuzycia energii


Przy pomocy monitora energii można sprawdzać średnie dzienne, tygodniowe lub miesięczne zużycie energii. Pozwala to na ograniczenie zużycia energii w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności energetycznej.smart5.jpg

Łatwe wyszukiwanie i rozwiązywanie problemów


System Smart Check automatycznie wykrywa i diagnozuje błędy w działaniu urządzenia oraz znajduje rozwiązania usunięcia problemu, za pomocą aplikacji. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu i ewentualnych kosztów naprawy.smart6.jpg

Zapewnienie prawidłowej instalacji


Funkcja Smart Installation umożliwia autodiagnostykę urządzenia pod kątem prawidłowej instalacji. Smart Installation automatycznie sprawdza błędy mogące powodować nieprawidłowości w działaniu urządzenia.smart7.jpg

TRWAŁOŚĆ
Stabilna wydajność

Triple Protector Plus


Ochrona sprężarki


Ochrona sprężarki Samsung zapobiega przed skutkami nadmiernych wahań napięcia.

Ochrona płytki sterującej


Zaawansowany sterownik Samsung pozwala uniknąć awarii spowodowanych przepięciami w sieci. Ta technologia pozwala wytrzymać fluktuacje napięcia na poziomie 80V - 450V.

Ochrona ramy i lamel wymiennika


Wymienniki ciepła w skraplaczach Samsung są zaprojektowane z materiału bardzo odpornego na korozję, co zabezpiecza je przed rdzewieniem. Takie zabezpieczenie skraplacza umożliwia wydajne chlodzenie oraz czyste powietrze bez obawy zużycia.

FUNKCJE DODATKOWE


Funkcja Good Sleep


Nowy tryb Good Sleep wzbogacony o funkcję Wind-Free utrzymuje temperaturę pożądaną w trakcie snu człowieka. Optymalna kontrola temperatury i wilgotności, zapewnia komfort w trakcie zasypiania, snu właściwego oraz w trakcie budzenia, przy zmniejszonym zużyciu energii. Zasypiaj szybko, śpij głęboko i komfortowo a następnie obudź się wypoczęty i pełen energii.

Cicha praca


Dzięki specjalnemu silnikowi, klimatyzatory Samsung pracują dużo bardziej płynnie i ciszej. Stabilna praca powoduje wytwarzanie mniejszych wibracji i hałasu - tylko 15 dB, jest to mniej niż hałas w bibliotece.

Świeże powietrze


W czasie gdy jednostka jest wyłączona, funkcja Auto Clean automatycznie uruchamia wentylator, żeby usunąć kurz i wilgoć z wymiennika. Dzięki temu pozostaje on czysty i suchy, co zapobiega rozwojowi bakterii i wirusów.

Automatyczna kontrola temperatury


Funkcja Auto Change Over automatycznie wybiera tryb pracy jednostki (grzanie lub chłodzenie) w zależności od temperatury zadanej. Użytkownik może więc cały czas czuc się komfortowo bez zmiany ustawień.

Easy Filter / Easy Filter Plus


Filtr w klimatyzatorach Samsung Easy Filter / Easy Filter Plus umieszczony jest od zewnętrznej strony, na górnej części jednostki. Dzięki temu można go łatwo zdjęć i oczyścić, bez konieczności zdejmowania pokrywy czy kłopotliwego demontażu samego filtra.Nasza firma zajmuje się montażem i serwisem urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych.
Oferujemy dostawę i kompleksową instalację urządzeń klimatyzacyjnych w dowolnych obiektach. Dostarczane przez nas urządzenia dobieramy do parametrów technicznych i przeznaczenia pomieszczeń.

Pomagamy w doborze odpowiedniego modelu klimatyzatora, biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, jego położenie, ilość i wielkość okien, ilość urządzeń elektrycznych emitujących ciepło, ilość osób przebywających w pomieszczeniu itd. Odpowiednio dobrany klimatyzator decyduje, w trakcie eksploatacji, o osiąganiu właściwych parametrów w pomieszczeniu, a także o zużyciu energii i o swojej żywotności. Doświadczenie, kwalifikacje oraz zaplecze techniczne pozwalają nam sprawnie realizować wszystkie podjęte zlecenia.

Oferujemy dostawę i montaż urządzeń klimatyzacyjnych wiodących producentów, zapewniając konkurencyjne ceny. Prowadzimy stały serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz cykliczne konserwacje urządzeń.


Realizujemy zlecenia przede wszystkim na terenie Warszawy i okolicach. Naszym atutem jest indywidualne podejście do każdego klienta i możliwość zaoferowania mu najlepszych rozwiązań.
Proponujemy Państwu wykonanie bezpłatnych oględzin w planowanym miejscu montażu, w celu przedstawienia propozycji wyboru optymalnego systemu klimatyzacyjnego z oferty kilku producentów.

Zadzwoń, napisz do nas i umów się na wizytę. Pomożemy wybrać optymalne urządzenie klimatyzacyjne i przygotujemy darmową wycenę!

+48 506 075 762

+48 22 435 79 06

biuro@condesa.plW związku z wejściem w życie przepisów ustawy z dnia 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych oraz niektórych innych ustaw [1], (link otwiera się w nowym oknie) zwanej ,,nową ustawą”, informujemy, że:

 1. Zgodnie z art. 1 pkt 10 ww. ustawy (nowej) wprowadzającym do ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych [2], (link otwiera się w nowym oknie)zwanej ,,zmienianą ustawą”, nowy artykuł 13a podmiot wprowadzający do obrotu (w UE) F-gazy (czyli substancje z Załącznika I do Rozporządzenia (UE) nr 517/2014(link otwiera się w nowym oknie) i mieszaniny zawierające te substancje) lub pozostałe F-gazy (czyli substancje z Załącznika II do Rozporządzenia (UE) nr 517/2014 i zawierające je mieszaniny) jest zobowiązany na podstawie art. 7 ust. 2 tego Rozporządzenia do przedstawienia w chwili wprowadzania do obrotu tych gazów dokumentu podpisanego przez swojego uprawnionego przedstawiciela zawierającego oświadczenie, że trifluorometan (HFC-23) wyprodukowany jako produkt uboczny podczas procesu produkcyjnego tych gazów, w tym podczas produkowania substratów do ich produkcji, został zniszczony lub odzyskany w celu późniejszego zastosowania zgodnie z najlepszymi możliwymi technikami. Służby celne w ramach prowadzonych kontroli przywozu tych gazów i przestrzegania przepisów Rozporządzenia (EU) nr 517/2014 w tym zakresie (w tym przepisów dotyczących kontyngentów oraz oznakowania) będą sprawdzały przed ich dopuszczeniem celnym do swobodnego obrotu w UE czy ten podmiot posiada taki dokument.
 2. Zgodnie z tym samym artykułem sprzedawca niehermetycznie zamkniętych urządzeń (chodzi tu przede wszystkim, ale nie tylko, o urządzenia klimatyzacyjne typu „split”) napełnionych F-gazem jest zobowiązany do:

   1. jeśli sprzedaż jest dokonywana na rzecz podmiotu uprawnionego do wykonywania usługi instalowania takiego urządzenia - do zażądania od kupującego okazania certyfikatu dla przedsiębiorców tego podmiotu;
   2. jeśli sprzedaż nie jest dokonywana na rzecz podmiotu uprawnionego do wykonywania usługi instalowania takiego urządzenia - do zażądania od kupującego takie urządzenie okazania umowy o wykonanie usługi instalowania zawierającej dane o urządzeniu, jakie ma być zainstalowane oraz:

    • jeśli umowa na usługę instalowania będzie zawarta z osobą prawną - informację o nazwie i numerze certyfikatu dla przedsiębiorców tej osoby prawnej,
    • jeśli umowa na usługę instalowania będzie zawarta z osobą fizyczną – informację o nazwie i numerze certyfikatu dla personelu,

   3. zarówno w przypadku (a) jak i w przypadku (b) do prowadzenia rejestru sprzedanych urządzeń i przechowywania kopii umów lub certyfikatów przez 5 lat od daty zakupu i do udostępniania ich na żądanie pracowników Inspekcji Ochrony Środowiska

 3. Zgodnie z art. 1 pkt 9 nowej ustawy zmieniającym ust.1 artykułu 13 zmienianej ustawy, podmioty wprowadzające na terytorium RP pojemniki zawierające F-gazy oraz produkty i urządzenia zawierające F-gazy lub od nich uzależnione są zobowiązane do ich oznakowania w języku polskim oraz dołączenia instrukcji dotyczącej ich przeznaczenia i stosowania sporządzonej w języku polskim. Zarówno oznakowanie, jak i informacje zawarte w instrukcji powinny być zgodne z wymaganiami Art. 12 Rozporządzenia (UE) nr 517/2014 oraz Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2015/2068.
 4. Zgodnie z art. 6 ust. 3 Rozporządzenia (UE) nr 517/2014 sprzedawcy F-gazów są zobowiązani do prowadzenia dokumentacji dotyczącej ich nabywców jeśli F-gaz jest nabywany w celu wykonywania czynności wymagających posiadania certyfikatu. Dokumentacja powinna zawierać informacje o ilości nabytego F-gazu oraz numer certyfikatu nabywcy i być przechowywana przez okres 5 lat i udostępniana na żądanie pracowników Inspekcji Ochrony Środowiska
 5. Komisja Europejska opublikowała raport (raport i aneks) dotyczący dostępności technologii alternatywnych w odniesieniu do wieloagregatowych scentralizowanych układów chłodniczych do zastosowań komercyjnych zawierających F-gazy o GWP równym lub większym niż 150 i objętych zakazem wprowadzania do obrotu od 1 stycznia 2022 r. (pozycja 13 Załącznika III do Rozporządzenia (UE) nr 517/2014).
 6. Do dnia 20 października br. zostanie opublikowany w Dz. U. jednolity tekst ustawy.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z NASZYCH MONTAŻY


test
 


  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


W przypadku klimatyzacji pracujących w domach prywatnych lub biurach serwis należy przeprowadzać dwa razy do roku, w porze jesienno-zimowej i zimowo-wiosennej. W przypadku niektórych branż serwis powinien być wykonywany częściej, np. w sklepach całodobowych lub w serwerowniach. Regularny serwis pozwoli Ci uniknąć awarii systemu i większości napraw. Dodatkowo pozwoli Ci cieszyć się nieprzerwaną pracą klimatyzacji i czystym powietrzem, które otrzymasz dzięki regularnej czynności czyszczenia filtrów oraz odgrzybiania jednostek wewnętrznych klimatyzatorów.

Włączony na chłodzenie klimatyzator wykrapla parę wodną z powietrza, a więc osusza je. Procesem tym nie można jednak kierować. Do sterowania wilgotnością używa się klimatyzatorów precyzyjnych, nie mają one jednak zastosowania w domach mieszkaniach czy biurach. Standardowy proces osuszania powietrza do poziomu 40%-60%, opisany powyżej, jest dla tych zastosowań całkowicie wystarczający.

COP jest parametrem określającym sprawność danego urządzenia. Jest to stosunek wygenerowanej mocy chłodniczej (lub grzewczej) do mocy elektrycznej pobranej przez urządzenie do wygenerowania tej mocy. Jeżeli urządzenie posiada dla chłodzenia COP=2,7 oznacza to, że z 1kW mocy elektrycznej otrzymamy 2,7kW mocy chłodniczej. Nie oznacza to wcale, że otrzymujemy więcej energii niż wkładamy(tzw. perpetuum mobile), ale, że 1kW mocy elektrycznej został użyty do przeniesienia energii 2,7kW z pomieszczenia na zewnątrz, a nie jej wytworzenia. Parametr COP daje Ci informację jak skuteczne jest dane urządzenie. Im większy COP tym lepiej, ponieważ do wytworzenia tego samego efektu, zużywane jest mniej energii.

W standardowym klimatyzatorze sprężarka i wentylator na skraplaczu (urządzenie zewnętrzne) mają stałe obroty i działają na zasadzie włącz/wyłącz. Gdy temperatura w pomieszczeniu wzrośnie powyżej zadanej, sprężarka i wentylator włączają się na pełną moc, aż do osiągnięcia właściwej temperatury i wyłączają się. Taki cykl pracy jest typowy dla większości urządzeń, ma jednak wady w postaci strat energii i niepotrzebnego hałasu urządzenia zewnętrznego. Natomiast w klimatyzatorach typu INVERTER prędkość obrotowa sprężarki i wentylatora na skraplaczu jest zmienna. Dzięki temu urządzenie pracuje stabilnie z taką prędkością, jaka jest aktualnie potrzebna. Rozwiązanie to pozwala oszczędzić aż 30% energii w stosunku do urządzenia tradycyjnego oraz jest dużo cichsze. Klimatyzatory typu INVERTER działają na pełną moc tylko w momencie włączenia, a po uzyskaniu żądanej temperatury zmniejszają swoją prędkość.

Regularnie serwisowana klimatyzacja ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.W klimatyzowanych pomieszczeniach wilgotność utrzymywana jest na poziomie 40%-60%, co zahamowuje wzrost drobin kurzu i pleśni i ma pozytywny wpływ na osoby z alergiami.Klimatyzacja może mieć zintegrowaną wentylację, co jest szczególnie ważne ze względu na sposób budowania domów w ostatnich latach. Dostarczanie świeżego powietrza zapobiega syndromowi chorego budynku.Każda klimatyzacja wyposażona jest w filtr, dobierany do potrzeb klienta. Celem filtrów jest wyłapywanie kurzu, pyłków bakterii, wirusów, nieprzyjemnych zapachów, drobnoustrojów i dymu. Dzięki oczyszczonemu powietrzu o właściwej wilgotności poczujesz się lepiej, będziesz łatwiej oddychał, rzadziej chorował oraz lepiej znosił alergie.Należy pamiętać, że warunkiem sprawnego działania klimatyzacji jest jej regularny serwis, podczas którego m.in. odgrzybiamy klimatyzator i czyścimy filtr, który jest kluczowym warunkiem zdrowotnego działania klimatyzacji. Brak regularnego serwisu i czyszczenia filtrów może sprawić, że klimatyzacja zamiast oczyszczać powietrze, zacznie oddawać pochłonięte wcześniej bakterie do otoczenia.Czy potrzebujesz tylko chłodzenia, czy może także wentylacji i ogrzewania?Ile pomieszczeń ma zostać podłączonych do systemu? W przypadku więcej niż jednego pomieszczenia możliwe jest podłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.Jakie jest przeznaczenie pomieszczeń? Czy jest do sklep, biuro, sypialnia lub salon? Każde zastosowanie wymaga innych rozwiązań.Jak mocno chcesz filtrować powietrze? Do systemu klimatyzacji możesz wybrać filtry o zróżnicowanym poziomie filtrowania.Skorzystaj z pomocy instalatora.Pamiętaj, warto wykorzystać rady profesjonalistów, aby wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązania. Szczególnie, że nasze doradztwo jest w cenie instalacji.

Samodzielny wybór urządzeń do danej instalacji jest skomplikowany, dlatego polecamy, abyś skorzystał z naszej pomocy. Wybór elementów i typu instalacji zależy od kilku czynników:Czy potrzebujesz tylko chłodzenia, czy może także wentylacji i ogrzewania?Ile pomieszczeń ma zostać podłączonych do systemu? W przypadku więcej niż jednego pomieszczenia możliwe jest podłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.Jakie jest przeznaczenie pomieszczeń? Czy jest do sklep, biuro, sypialnia lub salon? Każde zastosowanie wymaga innych rozwiązań.Jak mocno chcesz filtrować powietrze? Do systemu klimatyzacji możesz wybrać filtry o zróżnicowanym poziomie filtrowania.Skorzystaj z pomocy instalatora.Pamiętaj, warto wykorzystać rady profesjonalistów, aby wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązania. Szczególnie, że nasze doradztwo jest w cenie instalacji.

Klimatyzacja to proces polegający na dostosowywaniu temperatury, wilgotności, czystości i dystrybucji powietrza. Klimatyzatory spełniają funkcje:Chłodzenie - czyli obniżanie i utrzymywanie temperatury na określonym przez Ciebie poziomie.Wentylacja - wymiana powietrza w pomieszczeniu poprzez wyciąganie go z pomieszczenia i dostarczanie świeżego z zewnątrz. Może być zintegrowana z klimatyzacją lub nie.Ogrzewanie, - dzięki tej funkcji możesz przez cały rok cieszyć się stałą idealną temperaturą, bez względu na warunki zewnętrzne. Jest to możliwie dzięki pompie ciepła, która jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania.Oczyszczanie - czyli filtrowanie powietrza z kurzu, pyłków, dymu, itp. pozostawiając dla Ciebie czyste i zdrowe powietrze. Jest to szczególnie ważne dla alergików.Osuszanie - czyli obniżanie wilgotności powietrza do optymalnej wartości 40%-60%. Daje to poczucie komfortu i łatwego oddychania oraz hamuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni, czyli kolejny ważny argument dla alergików.

Cała operacja trwa od 4 do 10 godzin. Ile będzie on trwał w Twoim przypadku, dowiesz się od naszego przedstawiciela handlowego podczas bezpłatnej wyceny.

Z reguły nie. Instalacje planujemy tak, by były jak najmniej inwazyjne w strukturę budynku/mieszkania i jednocześnie były estetycznie wykonane. Podczas bezpłatnej wyceny nasz przedstawiciel handlowy zaproponuje jak wykonać instalację, aby spełniała te kryteria.

Koszt standardowego montażu klimatyzatora to około 1100zł netto. Jeżeli chcesz poznać dokładną cenę montażu klimatyzacji w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną wycenę. Będziesz miał okazję porozmawiać z naszym przedstawicielem handlowym i dopytać go o cokolwiek zechcesz.

W zakresie od 16 do 30 stopni Celsjusza. Oznacza to, że możesz wybrać temperaturę z tego zakresu, a klimatyzator będzie ją utrzymywał, niezależnie od warunków zewnętrznych.

Tak. Klimatyzator filtruje powietrze, oczyszczając je z kurzu, bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, dymu itp.

Tak. Klimatyzacja oczyszcza powietrze, osusza je do właściwej wilgotności i wentyluje. Dzięki temu oddychasz lepszym powietrzem i rzadziej chorujesz. Z tego powodu klimatyzacja jest szczególnie zalecana osobom cierpiącym na alergie i tym, którzy często chorują.

Oczywiście. Z przyjemnością opowiemy Ci o działaniu systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych, doradzimy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, zaplanujemy instalację, dostarczymy urządzenia i wykonamy montaż. Możesz też liczyć na naszą pomoc przy serwisowaniu urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych, nawet, jeżeli nie były zamontowane przez naszą firmę.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo (dane w zakładce kontakt) i zgłoś awarię, my zrobimy resztę.

Parametry techniczne


SERIA
WIND - FREE
OPTIMUM
WIND - FREE
OPTIMUM
WIND - FREE
 OPTIMUM
WIND - FREE OPTIMUM
Oznaczenie (jedn. wewn./jedn. zewn.)AR09RXPXBWKNEU/XAR12RXPXBWKNEU/XAR18RSPXBWKNEU/XAR24RSPXBWKNEU/X
Parametry
WydajnośćChłodzeniekW2,503,505,006,50
OgrzewaniekW3,203,506,07,4
Osuszaniel/h1,01,52,02,5
Wydajność wentylatora (maks.)m3/min9,31015,917,6
Poziom ciśnienia
akustycznego
Wewn. (wysoki/niski)dB37 / 1938 / 1941/2545/26
Zewnętrzna (maks.)dB54565865
Dane elektryczne
ZasilanieV/Hz/Φ1Φ, 220-240V/50Hz1Φ, 220-240V/50Hz1Φ, 220-240V/50Hz1Φ, 220-240V/50Hz
Moc elektrycznaChłodzenieW670106014502260
OgrzewanieW86094017502560
Pobór prąduChłodzenieA3,65,06,610,0
OgrzewanieA4,44,57,911,2
Wymiary i waga
Wymiary netto
(szer. x wys. x głęb.)
Wewnętrznamm828 x 267 x 265828 x 267 x 2651065x301x3111065x301x311
Zewnętrznamm720 x 548 x 265720 x 548 x 265880x638x310880x638x310
Waga nettoWewnętrznakg9.409,4013,213,4
Zewnętrznakg27,6027,6040,244,2
Instalacja chłodnicza
Średnica przyłączyCiecz/gaz6,35/9,526,35/9,526,35/12,76,35/15/88
Długość instalacjiMaksymalna15153030
Różnica poziomówMaksymalna881515
Dodatkowa ilość czynnikaPowyżej 5 mb długości linii freonowej15151515
Funkcje i technologie
Jakość powietrzaJonizator Virus Doctor
Easy Filter
3-CARE Filter3 CareFilter(HD 60)3 CareFilter(HD 60)3 CareFilter(HD 60)3 CareFilter(HD 60)
Automatyczne osuszanie wymiennika
Wskaźnik czyszczenia filtra
Oszczędność energiiFunkcja 2 step cooling
Technologia Advanced Digital Inverter
Silnik 8-polowy
Technologia POWERboost™
Funkcja single user
Odczyt zużycia energii
KomfortTechnologia Wind-Free
Funkcja Wi-Fi
Smart Home
Wyświetlacz temperatury88 Segment88 Segment88 Segment88 Segment
Włączanie/wyłączanie wyświetlacza na panelu
Włączanie/wyłączanie dźwięku komunikatu
Funkcja good'sleep
Regulacja kierunku żaluzji poziomychAutoAutoAutoAuto
Regulacja kierunku żaluzji pionowychAutoAutoAutoAuto
Liczba biegów wentylatora (chłodzenie/cyrkulacja)5/45/45/45/4
Zegar czasu rzeczywistego24 hour24 hour24 hour24 hour
Tryby pracyChłodzenie
Ogrzewanie
Cyrkulacja
Osuszanie
Cichy
Auto
Automatyczna zmiana trybu pracy
Automatyczny restart
Typ sprężarki
Twin BLDC
Twin BLDC
Twin BLDCTwin BLDC
Zakres temperatur pracy
dla jednostki zewnętrznej
ChłodzenieC
-10~46
-10~46
-10~46-10~46
OgrzewanieC
-15~24
-15~24
-15~24-15~24
Informacje o produkcie zgodnie z Dyrektywą WE (EU) Nr. 626/2011. Etykiety energetyczne oraz dane dotyczące urządzeń dostępne są na http://www.samsung.com/global/business/system-air-conditioner/energylabel/#
Producent
Samsung Electronics
Samsung Electronics
Samsung ElectronicsSamsung Electronics
Czynnik chłodniczy*
R32
R32
R410AR410A
Współczynnik GWP
>150
>150
>150>150
GWP (współczynnik ocieplenia globalnego czynnika chłodniczego)
2088
2088
20882088
Napełnienie fabryczneg.
750
750
13001450
SEER (wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej/chłodzenie)7,16,56,16,1
Klasa energetyczna/chłodzenie/sezon umiarkowany
A++
A++
A++A++
QCE (roczne zużycie energii elektrycznej na potrzeby chłodzenia)kWh/a
150,0
201
287373
SCOP (wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej/ogrzewanie/sezon umiarkowany)
4,0
4,0
3,83,8
Klasa energetyczna/ogrzewanie/sezon umiarkowany / grzanie
A+
A+
AA
QHE (roczne zużycie energii elektrycznej na potrzeby ogrzewania/sezon umiarkowany)kWh/a
770,0
770,0
14001511

Pliko do pobrania


Instrukcja obsługi

Katalog klimatyzatorów Samsung

WARUNKI GWARANCJI Oferowane przez firmę "CONDESA" klimatyzatory pochodzą z oficjalnej sieci dystrybucji Samsung Electronics Polska. Do każdego produktu dołączona jest oryginalna karta gwarancyjna producenta wypełniana przez sprzedawcę oraz instalatora. Na karcie gwarancyjnej powinna znajdować się pieczęć autoryzowanego dystrybutora oraz instalatora, data sprzedaży i uruchomienia urządzenia.
wzór karty gwarancyjnej


Autoryzowany instalator powinien posiadać Certyfikat autoryzacji wydany przez frmę Samsung uprawniający do wykonania montażu oraz serwisu urządzeń klimatyzacyjnych marki Samsung. 
Nasza firma posiada autoryzację i certyfikat Samsung Polska oraz znajduję się na liście rekomendowanych firm instalacyjnych i serwisowych wydaną przez Samsung Polska

lista autoryzowanych dystrybutorów i instalatorów Samsung

Standardowy okres gwarancji wynosi:


 • dla urządzeń  klimatyzacyjnych - 3 lata  od daty montażu i uruchomienia urządzenia klimatyzacyjnego lecz nie dłużej niż 7 lat od daty produkcji
 • dla sprężarek urządzeń klimatyzacyjnych - 5 lat  od daty uruchomienia urządzenia klimatyzacyjnego lecz nie dłużej niż 7 lat od daty produkcji, na wybrane modele sprężarek gwarancja wynosi 10 lat* (szczegóły u autoryzowanego dystrybutora).

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość rozszerzenia okresu gwarancji dla urządzeń klimatyzacyjnych do 5lat od daty montażu i uruchomienia urządzenia klimatyzacyjnego (szczegóły w biurze autoryzowanego dystrybutora marki Samsung).
 
Wszelkie informacje i problemy z diagnostyką, awarią oraz naprawą klimatyzatora w ramach gwarancji należy zgłaszać firmie która wykonała montaż (autoryzowany instalator) lub firmie posiadającej autoryzację na serwisowanie urządzeń klimatyzacyjnych Samsung. 

Montaż, uruchomienie bądź serwisowanie klimatyzatora przez instalatora nie posiadającego autoryzacji Samsunga równoznaczne jest z utratą gwarancji.