Klimatyzator ścienny Samsung PREMIUM 3,5kW AR12KSPDBWKNEU/X

Nowy produkt

Design, który będzie pasował do każdego wnętrza. Klasyczny i elegancki. Seria Premium sprawdzi się wszędzie tam gdzie odpowiednia temperatura to priorytet. Jeżeli szukasz modelu funkcjonalnego i przystępnego cenowo wybierz serię Premium.

Więcej szczegółów

* Podana cena zawiera 8% podatku VAT i dotyczy zakupu jedynie przez osoby prywatne w powiązaniu z odrębnie kalkulowaną usługą montażu. W innych wypadkach obowjązuje cena z 23% podatkiem VAT!

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Za darmo!
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska 1-2 dni Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa dostawa!

Duża ilość
Duża ilość

4 968,22 zł brutto

-20%

6 210,27 zł brutto

  • z montażem 8%VAT
  • bez montażu 23%VAT

Kalkulator kredytowy


W związku z nowelizacją ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych w przypadku zakupu klimatyzatora bez usługi montażu wymagane jest oświadczenie uprawnionego instalatora podejmującego się montażu. Nie ma możliwości zakupu klimatyzatora bez przedstawienia oświadczenia instalatora.

WZÓR OŚWIADCZENIA DO POBRANIAWARUNKI GWARANCJI SAMSUNG


JESZCZE WYDAJNIEJSZE CHŁODZENIE
Chłodzi o 43% szybciej

nawiew5.jpg

Dzięki zaawansowanej technologii Digital Inverter 2016, klimatyzatory Samsung chłodzą szybciej niż kiedykolwiek


Szybkie chłodzenie to jedna z kluczowych zalet wszystkich modeli klimatyzatorów Samsung RAC. Zawdzięczają to technologii POWERboostTM oraz 8-polowemu silnikowi z technologią Digital Inverter, który został zaprezentowany w 2016 roku.

Technologia POWERboost™ dzięki 8-polowemu Inverterowi

Nowy 8-polowy Inverter to serce technologii Digital Inverter. Samsung jako pierwszy zdecydował się zastosować w sprężarce 8-polowy silnik zamiast 4-polowego. Dzięki temu udało się uzyskać mniejsze wahania momentu. Powoduje zmniejszenie drgań silnika, co znacznie zwiększa efektywność pracy oraz obniża hałas. W rezultacie otrzymujemy cichy, efektywny system, który znacznie szybciej niż poprzednicy jest w stanie schłodzić.

komp1.jpg

Technologia POWERboost™ znacząco skraca czas potrzebny sprężarce do osiągnięcia maksymalnej częstosliwości pracy (Hz). Możesz się cieszyć chłodem jeszcze wcześniej! wykres2_1.jpg

Forma trójkąta zapewnia wyjątkowo skuteczne chłodzenie


Dzięki unikalnej formie trójkąta klimatyzatory Samsung mają dużą powierzchnię ssącą, co umożliwia zassanie dużo więcej powietrza. Zwiększona szerokość oraz poprawiony kąt nawiewu, z dodatkowymi kierownicami w kształcie V, również przyczyniają się do poprawy przepływu powietrza. To sprawia, że chłodne powietrze jest dostarczane dużo szybciej, dalej oraz szerzej*. To sprawia, że świeże powietrze dociera w najdalsze zakamarki pomieszczenia.

trojkat.jpg

Chłodzi szybciej i szerzej

Kąt nawiewu został zmieniony w porównaniu do modeli konwencjonalnych. Umożliwia to dotarcie powietrza aż do 14 metrów od urządzenia.

nawiew1.jpg

Zmieniona szerokość oraz kąt nawiewu zapewniają, że powietrze dociera szerzej, co eliminuje miejsca nieobjęte chłodzeniem.

nawiew2.jpg

Połączenie błyskawicznego chłodzenia z komfortem użytkowania


Klimatyzatory Samsung posiadają funkcję 2 Step Cooling. Klimatyzator szybko schładza powietrze używając trybu Fast Cool, a następnie automatycznie przełącza się w tryb Comfort Cool, by utrzymać żądaną temperaturę powietrza. Dzięki temu nie będzie Ci zimno, ani też nie będziesz musiał manualnie zmieniać ustawień lub włączać i wyłączać klimatyzatora, aby utrzymać właściwą temperaturę.

| Funkcja 2 Step Cooling |

nawiew3.jpg

Klimatyzator chłodzi bardzo szybko dzięki pracy na najwyższych obrotach oraz aktywnej pracy kierownicy powietrza. Po osiągnięciu żądanej temperatury automatycznie przechodzi w tryb Comfort Cool, który delikatnie chłodzi oraz zmienia kąt kierownicy, podnosząc ją do góry, co zapewnia wyjątkowy komfort, bez narażenia na zimno.

Fast cool


| Tryb Fast Cooling |

nawiew4.jpg

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA
Oszczędność energii dzięki inteligentnej pracy

oszczednosc_2.jpg

Czym jest Digital Inverter?


Technologia Digital Inverter pozwala zaoszczędzić energię i utrzymać stałą temperaturę dzięki pracy w sposób ciągły w przeciwieństwie do systemów typu ON/OFF.

inverter1.jpg

Oszczędność energii dzięki inteligentnej pracy


Aktualny model Digital Inverter zużywa tylko 32% energii
w porównaniu do konwencjonalnych modeli*. Utrzymuje
żądaną temperaturę bez częstego włączania i wyłączania,
co sprawia, że pracuje ciszej i rzadziej ulega awariom.
inverter2.jpg

Oszczędzaj energię gdy jesteś sam w domu


Funkcja Single User pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej*. Tryb ten ogranicza wydajność sprężarki do niezbędnego minimum, który zapewni komfort jednej osobie. Jednoczenie nie narażając jej na wysokie rachunki.

inverter3.jpg

Lepsza efektywność energetyczna


Dzięki technologii Digital Inverter 2016, efektywność energetyczna jest wyższa.

inverter4.jpg

Oszczędzaj dzięki technologii Digital Inverter


Mimo, iż cena katalogowa modelu z technologią Digital Inverter jest wyższa w porównaniu do modelu bez Invertera, koszt zakupu zwraca się dzięki znacznie niższym rachunkom za prąd.

inverter5.jpg

OCZYSZCZANIE POWIETRZA
Chłodzenie i świeżość

oczyszczanie1.jpg

oczyszczanie2.jpg

Krok 1_Wychwytywanie do 99% drobnych pyłów


Filtr PM 2.5 utrzymuje powietrze czyste poprzez wyłapywanie 90% drobnych pyłów w 40 minut oraz 99% drobnych pyłów w trakcie 100 minut. Filtr pokrywa całą powierzchnię ssawną urządzenia, jest łatwy w czyszczeniu oraz obniża koszty użytkowania. oczyszczanie3.jpg

Krok 2_Filtry przeciwpyłkowe, zanieczyszczenia powietrza i alergeny


Klimatyzatory Samsung posiadają filtry, które pozwalają utrzymać świeże i czyste. Filtr pokrywa 100% powierzchni ssawnej urządzenia, jest zrobiony z unikatowego antybakteryjnego i antywirusowego materiału.

oczyszczanie4.jpg

Krok 3_Zredukowanie wirusów o 99%


Virus Doctor redukuje do 99% wirusów, bakterii, pleśni i alergenów znajdujących się w powietrzu.

oczyszczanie5.jpg

100% powierzchni ssawnej pokrytej filtrem


Klimatyzator Samsung posiada filtr, który pokrywa 100% powierzchni ssącej. W odróżnieniu od innych modeli, które mają jedynie częściowy filtr, filtr PM2.5 klimatyzatora Samsung filtruje całość powietrza zasysanego przez urządzenie. Pozwala to na wydajniesze wychwytywanie drobnych pyłów i utrzymanie czystego powietrza.

oczyszczanie6.jpg
Virus Doctor poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, eliminując zanieczyszczenia biologiczne zagrażające zdrowiu: wirusy, bakterie, roztocza, pleśń i czynniki wywołujące alergie. Samsung Virus Doctor , zaawansowany system oczyszczania, zapewnia Ci komfort świeżego, czystego powietrza w Twoim najbliższym otoczeniu.

Jakie rodzaje zanieczyszczeń eliminuje Virus Doctor?

Unikalna technologia Virus Doctor firmy Samsung pozwala zneutralizować takie zanieczyszczenia, jak wirusy, bakterie, pleśń czy alergeny, chroniąc tym samym Ciebie i Twoją rodzinę przed groźnymi mikroorganizmami i toksynami.

virus_doctor1.jpg

Technologia Virus Doctor daje wyjątkowe rezultaty

Technologia Virus Doctor uwalnia do powietrza aktywne jony wodoru i tlenu, neutralizujące groźne zanieczyszczenia obecne w powietrzu. Rezultatem działania S-Plasma Ion jest czyste i odświeżające powietrze wypływające z Twojego klimatyzatora.
Oddychaj zawsze odświeżającym i czystym powietrzem

Tworzenie strefy intensywnie oczyszczonej
Innowacyjna technologia Virus Doctor skutecznie neutralizuje toksyny, których nie wychwytują filtry. Dzięki temu możesz czuć się bezpiecznie, zachowując zdrowie.

Ochrona przed chorobami
Eliminacja z powietrza szkodliwych zanieczyszczeń biologicznych chroni Twoją rodzinę przed toksynami wywołującymi choroby. Oznacza to między innymi rzadsze bóle głowy czy katar.

Ochrona przed alergenami
Nie musisz się obawiać alergenów obecnych w powietrzu. Zamień swój dom w miejsce wolne od alergii. Kontrola zawartości aktywnego tlenu (rodników OH) Mimo, iż aktywny tlen jest korzystny dla człowieka, to w nadmiarze może powodować choroby i przyspieszać starzenie organizmu. Utrzymuj poziom aktywnego tlenu na odpowiednim poziomie z technologią Virus Doctor Samsung.

virus_doctor2.jpg

Chroń zdrowie swojej rodziny

Dla osób wrażliwych na toksyny
Virus Doctor jest doskonała dla osób podatnych na choroby wywołane przez zanieczyszczenia biologiczne znajdujące się w powietrzu. Zmniejszając poziom toksyn w powietrzu, minimalizujesz podrażnienia dróg oddechowych.

Dla dzieci i osób w podeszłym wieku
Dzieci i osoby starsze są bardziej wrażliwe na działanie wirusów, dlatego też potrzebują doskonałej ochrony. Zapewnia ją system Virus Doctor .

Dla alergików
Virus Doctor skutecznie usuwa czynniki alergizujące, więc zawsze oddychasz świeżym powietrzem, nawet jeśli masz w domu zwierzęta.

Virus Doctor korzystny dla Twojej skóry

W przeciwieństwie do innych rozwiązań o zbliżonym działaniu, jonizator SPi jest obojętny dla zdrowia człowieka. Emitując aktywne cząsteczki wodoru i tlenu wpływa korzystnie na poprawę jakości powietrza neutralizując różnego rodzaju patogeny oraz wolne rodniki obecne w powietrzu.
virus_doctor3.jpg
virus_doctor4.jpg

Skuteczność Virus Doctor została potwierdzona przez międzynarodowe organizacje

S-Plasma Ion to wyjątkowo skuteczna technologia pozwalająca w znacznym stopniu poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu. Właściwości elementu SPi zostały potwierdzone dla różnego rodzaju patogenów przez specjalistyczne ośrodki i instytuty badawcze na całym świecie.

virus_tabela.jpg

FUNKCJE SMART
Kontrola w każdym miejscu, o każdym czasie

smart1.jpg

Kontrola gdziekolwiek jesteś


Klimatyzatory Samsung mogą byc sterowne za pomocą sieci Wi-Fi, przy pomocy aplikacji Smart Home App na Twoim smartphone. Dzięki temu możesz zdalnie włączyć lub wyłączyć jednostkę, kontrolować funkcje oraz harmonogram dzialania z każdego miejsca i o każdym czasie.


smart2.jpg

Stwórz własny Smart Home


Aplikacja Smart Home pozwala również na scentralizowaną kontrolę wszystkich urządzeń Samsung smart. smart3.jpg

Status klimatyzatora w czasie rzeczywistym


Smart Chat umożliwia uzyskanie realnej odpowiedzi urządzenia na zadane działanie. Możesz sprawdzać i kontrolować klimatyzator jak gdybyś prowadził z nim rozmowę na chacie. smart4.jpg

Aktywny monitor zuzycia energii


Przy pomocy monitora energii można sprawdzać średnie dzienne, tygodniowe lub miesięczne zużycie energii. Pozwala to na ograniczenie zużycia energii w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności energetycznej. smart5.jpg

Łatwe wyszukiwanie i rozwiązywanie problemów


System Smart Check automatycznie wykrywa i diagnozuje błędy w działaniu urządzenia oraz znajduje rozwiązania usunięcia problemu, za pomocą aplikacji. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu i ewentualnych kosztów naprawy. smart6.jpg

Zapewnienie prawidłowej instalacji


Funkcja Smart Installation umożliwia autodiagnostykę urządzenia pod kątem prawidłowej instalacji. Smart Installation automatycznie sprawdza błędy mogące powodować nieprawidłowości w działaniu urządzenia. smart7.jpg

TRWAŁOŚĆ
Stabilna wydajność

Triple Protector Plus


Ochrona sprężarki


Ochrona sprężarki Samsung zapobiega przed skutkami nadmiernych wahań napięcia.

Ochrona płytki sterującej


Zaawansowany sterownik Samsung pozwala uniknąć awarii spowodowanych przepięciami w sieci. Ta technologia pozwala wytrzymać fluktuacje napięcia na poziomie 80V - 450V.

Ochrona ramy i lamel wymiennika


Wymienniki ciepła w skraplaczach Samsung są zaprojektowane z materiału bardzo odpornego na korozję, co zabezpiecza je przed rdzewieniem. Takie zabezpieczenie skraplacza umożliwia wydajne chlodzenie oraz czyste powietrze bez obawy zużycia.

FUNKCJE DODATKOWE

Funkcja Good Sleep


Cicha praca


Dzięki specjalnemu silnikowi, klimatyzatory Samsung pracują dużo bardziej płynnie i ciszej. Stabilna praca powoduje wytwarzanie mniejszych wibracji i hałasu - tylko 15 dB, jest to mniej niż hałas w bibliotece.

Świeże powietrze


W czasie gdy jednostka jest wyłączona, funkcja Auto Clean automatycznie uruchamia wentylator, żeby usunąć kurz i wilgoć z wymiennika. Dzięki temu pozostaje on czysty i suchy, co zapobiega rozwojowi bakterii i wirusów.

Automatyczna kontrola temperatury


Funkcja Auto Change Over automatycznie wybiera tryb pracy jednostki (grzanie lub chłodzenie) w zależności od temperatury zadanej. Użytkownik może więc cały czas czuc się komfortowo bez zmiany ustawień.

Easy Filter / Easy Filter Plus


Filtr w klimatyzatorach Samsung Easy Filter / Easy Filter Plus umieszczony jest od zewnętrznej strony, na górnej części jednostki. Dzięki temu można go łatwo zdjęć i oczyścić, bez konieczności zdejmowania pokrywy czy kłopotliwego demontażu samego filtra.


GWARANCJA

Oferowane przez firmę "CONDESA" klimatyzatory pochodzą z oficjalnej sieci dystrybucji Samsung Electronics Polska. Do każdego produktu dołączona jest oryginalna karta gwarancyjna producenta wypełniana przez sprzedawcę oraz instalatora. Na karcie gwarancyjnej powinna znajdować się pieczęć autoryzowanego dystrybutora oraz instalatora, data sprzedaży i uruchomienia urządzenia.

WZÓR KARTY GWARANCYJNEJ SAMSUNG

Autoryzowany instalator powinien posiadać Certyfikat autoryzacji wydany przez firmę Samsung uprawniający do wykonania montażu oraz serwisu urządzeń klimatyzacyjnych marki Samsung.
Nasza firma posiada autoryzację i certyfikat Samsung Polska oraz znajduję się na liście rekomendowanych firm instalacyjnych i serwisowych wydaną przez Samsung Polska.

Standardowy okres gwarancji wynosi:

  • dla urządzeń klimatyzacyjnych - 3 lata od daty montażu i uruchomienia urządzenia klimatyzacyjnego lecz nie dłużej niż 7 lat od daty produkcji

  • dla sprężarek urządzeń klimatyzacyjnych - 5 lat od daty uruchomienia urządzenia klimatyzacyjnego lecz nie dłużej niż 7 lat od daty produkcji, na wybrane modele sprężarek gwarancja wynosi 10 lat* (szczegóły u autoryzowanego dystrybutora).

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość rozszerzenia okresu gwarancji dla urządzeń klimatyzacyjnych do 5lat od daty montażu i uruchomienia urządzenia klimatyzacyjnego (szczegóły w biurze autoryzowanego dystrybutora marki Samsung).

Wszelkie informacje i problemy z diagnostyką, awarią oraz naprawą klimatyzatora w ramach gwarancji należy zgłaszać firmie która wykonała montaż (autoryzowany instalator) lub firmie posiadającej autoryzację na serwisowanie urządzeń klimatyzacyjnych Samsung.

Montaż, uruchomienie bądź serwisowanie klimatyzatora przez instalatora nie posiadającego autoryzacji Samsunga równoznaczne jest z utratą gwarancji

Parametry techniczne


SERIA
PREMIUM
PREMIUM
PREMIUM
Oznaczenie (jedn. wewn./jedn. zewn.) AR09KSPDBWKNE AR12KSPDBWKNE AR18KSPDBWKNE
Parametry
Wydajność Chłodzenie kW 2,50 3,50 5,00
min.-maks. 0,97 ~ 3,30 0,97 ~ 4,0 1,6 ~ 7,0
Ogrzewanie kW 3,20 4,00 6,00
min.-maks. 0,97 ~ 5,40 0,97 ~ 5,8 1,2 ~ 8,0
Osuszanie l/h 0,9 1,2 1,8
Wydajność wentylatora (maks.) m3/min 11,0 12,0 18,00
Poziom ciśnienia
akustycznego
Wewn. (wysoki/niski) dB 38 / 16 40 / 16 42 / 25
Zewnętrzna (maks.) dB 45 46 51
Dane elektryczne
Zasilanie V/Hz/Φ 1Φ, 220-240V/50Hz 1Φ, 220-240V/50Hz 1Φ, 220-240V/50Hz
Moc elektryczna Chłodzenie W 590 970 1280
Ogrzewanie W 780 1050 1460
Pobór prądu Chłodzenie A 3,2 4,8 6,0
Ogrzewanie A 3,8 5,0 6,8
Wymiary i waga
Wymiary netto
(szer. x wys. x głęb.)
Wewnętrzna mm 826 x 261 x 261 826 x 261 x 261 1065 x 301 x 294
Zewnętrzna mm 790 x 545 x 285 790 x 545 x 285 880 x 793 x 310
Waga netto Wewnętrzna kg 10,2 10,2 15,5
Zewnętrzna kg 34,5 34,5 52,5
Waga brutto (transportowa) Wewnętrzna kg 12,5 12,5 18,5
Zewnętrzna kg 37,5 37,5 56,5
Instalacja chłodnicza
Średnica przyłączy Ciecz/gaz 6,35/9,52 6,35/9,52 6,35/12,7
Długość instalacji Maksymalna 15 15 30
Różnica poziomów Maksymalna 8 8 15
Dodatkowa ilość czynnika Powyżej 5 mb długości linii freonowej 15 15 15
Funkcje i technologie
Jakość powietrza Jonizator Virus Doctor
Neo Triple Filter (Easy filter Plus) -
Easy Filter
3-CARE Filter 3 CareFilter(HD 60) 3 CareFilter(HD 60) 3 CareFilter(HD 60)
Automatyczne osuszanie wymiennika
Wskaźnik czyszczenia filtra
Oszczędność energii Funkcja 2 step cooling
Technologia Advanced Digital Inverter
Silnik 8-polowy -
Technologia POWERboost™
Funkcja single user
Odczyt zużycia energii
Komfort Funkcja Wi-Fi
Smart Home
Wyświetlacz temperatury 88 Segment 88 Segment 88 Segment
Włączanie/wyłączanie wyświetlacza na panelu
Włączanie/wyłączanie dźwięku komunikatu
Funkcja good'sleep
Regulacja kierunku żaluzji poziomych Auto Auto Auto
Regulacja kierunku żaluzji pionowych Auto Auto Auto
Liczba biegów wentylatora 4 4 4
Zegar czasu rzeczywistego 24 hour 24 hour 24 hour
Tryby pracy Chłodzenie
Ogrzewanie
Cyrkulacja
Osuszanie
Cichy
Auto
Automatyczna zmiana trybu pracy
Automatyczny restart
Typ sprężarki
Twin BLDC
Twin BLDC
Twin BLDC
Zakres temperatur pracy
dla jednostki zewnętrznej
Chłodzenie C
-10~46
-10~46
-10~46
Ogrzewanie C
-15~24
-15~24
-15~24
Zakres nastaw temperatury wewnętrznej Chłodzenie/Ogrzewanie C
16~30
16~30
16~30
Informacje o produkcie zgodnie z Dyrektywą WE (EU) Nr. 626/2011. Etykiety energetyczne oraz dane dotyczące urządzeń dostępne są na http://www.samsung.com/global/business/system-air-conditioner/energylabel/#
Producent
Samsung Electronics
Samsung Electronics
Samsung Electronics
Czynnik chłodniczy*
R410A
R410A
R410A
Współczynnik GWP
>150
>150
>150
GWP (współczynnik ocieplenia globalnego czynnika chłodniczego)
2088
2088
2088
Poziom mocy akustycznej (jedn. wewn./jedn. zew.) – maks. dBA
1
1
1
Pdesignc (deklarowana wydajność chłodnicza dla warunków katalogowych) kW
2,50
3,50
5,00
SEER (wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej/chłodzenie)
7,1
6,7
7,0
Klasa energetyczna/chłodzenie/sezon umiarkowany
A++
A++
A++
QCE (roczne zużycie energii elektrycznej na potrzeby chłodzenia) kWh/a
123,0
183,0
250,0
Pdesignh (sezon umiarkowany) kW
2,4
3,5
5
SCOP (wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej/ogrzewanie/sezon umiarkowany)
4,6
4,6
4,0
Klasa energetyczna/ogrzewanie/sezon umiarkowany
A++
A++
A+
QHE (roczne zużycie energii elektrycznej na potrzeby ogrzewania/sezon umiarkowany) kWh/a
730,0
883,0
1575
Pozostałe sezony grzewcze, dla których producent deklaruje dane urządzeń
-
Pdesignh (sezon ciepły) kW
-
Pdesignh (sezon chłodny) kW
-
Deklarowana wydajność grzewcza dla warunków katalogowych kW
2,4
2,9
4,5
Łączna moc grzałek elektrycznych kW
0
0
0

Pliko do pobrania


Instrukcja obsługi

Katalog klimatyzatorów Samsung