STACJONARNY BIO COOLER / KLIMATYZER MASTER MODEL BCF 230RB Z DOLNYM WYLOTEM POWIETRZA

Nowy produkt

Stacjonarny bio cooler model BCF230RB z dolnym wylotem powietrza wykorzystuje naturalny proces parowania wody, sprawia, że jest bezpieczny dla zdrowia, a przy tym skutecznie eliminuje z otoczenia wszelkie zanieczyszczenia, kurz, odswieża powietrze, chłodzi. . Bardzo duży przepływ powietrza do 18000 m3, stosowany do pomieszczeń o maksymalnej kubaturze 150m2.

Więcej szczegółów

TOWAR DOSTĘPNY NA ZAMÓWIENIE - PRZED ZAKUPEM POTWIERDŹ DOSTĘPNOŚĆ

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Za darmo!
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska 1-2 dni Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa dostawa!

Średnia ilość
Średnia ilość

12 022,20 zł brutto

-15%

14 143,77 zł brutto

Kalkulator kredytowy


STACJONARNY BIO COOLER/KLIMATYZER (KLIMATYZATOR EWAPORACYJNY) MASTER MODEL BCF 230 RB


Piękno chłodzenia ewaporacyjnego polega na jego prostocie. Jest to proces, który wykorzystywany jest od setek lat. Już Arabowie wieszali mokre koce w wejściach do ich namiotów, a Grecy w oknach i drzwiach wstawiali terakotowe garnki wypełnione wodą. Proces ewaporacji występuje również nad morzem, gdzie chłodna bryza znad wody uprzyjemnia nam wypoczynek na plaży. Szczególną cechą tego systemu jest to, że poza funkcją chłodzenia spełniają one również zadania systemu wentylacyjnego.

Stosując klimatyzatory ewaporacyjne w szybkim tempie można schłodzić duże powierzchnie. System klimatyzerów MASTER zużywa do 90% mniej energii niż konkurencyjna klimatyzacja. Drzwi i okna mogą zostać całkowicie otwarte bez utraty wydajności chłodzenia. Powietrze jest w 100% świeże, bez ryzyka cyrkulacji spalin, dymu, drobnoustrojów oraz innych nieprzyjemnych zapachów.

Możliwe jest również schłodzenie małego obszaru, wydzielonego na dużej powierzchni, dzięki skierowaniu wylotu powietrza na konkretny obszar niezależnie od okolicznych warunków. Fundamentalną korzyścią tego procesu jest to, że wraz ze wzrostem temperatury otoczenia zewnętrznego wydajność urządzenia wzrasta.
Produkt objęty przedłużoną gwarancją

Kupując produkty firmy Master możesz korzystać ze specjalnej, 3-letniej gwarancji, niezależnie od daty produkcji urządzenia. Wystarczy zarejstrować produkt w terminie 30 dni od daty zakupu.


ZAREJESTRUJ

GŁÓWNE CECHYOPIS MODELU  • Wentylator osiowy
  • 87% wydajności
  • Obudowa z tworzywa sztucznego, odporna na szkodliwe działanie promieni UV
  • Pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem LCD
  • Regulowana prędkość wentylatora - 12 poziomów
  • Długa żywotność filtrów chłodzących
  • Automatyczna funkcja: czyszczenia, spustu wody oraz suszenia filtrów po wyłączeniu urządzenia
  • System zapobiegający rozwijaniu się bakterii Legionelli, glonów, grzybów itd.
PROBLEM PODCZAS UPAŁÓW
Kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta wówczas budynki z nieodpowiednią (niewystarczającą) wentylacją stają się duszne, a panujące w nich gorąco jest trudne do zniesienia. Problem pojawia się w budynkach, przez które przenika światło wywołując tzw. efekt szklarniowy. Oddziałuje to nie tylko na morale pracowników, ale może również prowadzić do zwiększonej absencji, spadku wydajności, a także wypadków.

Kiedy temperatura otoczenia wzrasta, to dodatkowe ciepło generowane przez pracę maszyn i trwające procesy szybko staje się trudne do zniesienia, dlatego też dostarczenie świeżego powietrza jest konieczne, aby uniknąć spadku wydajności, absencji i wypadków wśród pracowników.

Tradycyjna klimatyzacja może wydawać się oczywistym rozwiązaniem jednak bardzo często okazuje się zbyt kosztowna w instalacji i utrzymaniu, a ponadto dla uzyskania pożądanego efektu konieczne jest szczelne zamknięcie drzwi i okien.
Nowe standardy systemów chłodzenia ewaporacyjnego zapewniają lepszy przepływ powietrza i znacząco zredukowany poziom hałasu.

Przyjazny środowisku klimatyzer MASTER jest ekonomiczny w instalacji, opłacalny w eksploatacji, a ponadto zużywa mniej energii w porównaniu z konwencjonalnym systemem klimatyzacji i pozwala na pozostawienie drzwi i okien otwartych. Do wnętrza budynku zasysane jest stale w 100 % świeże powietrze. Po oczyszczeniu i nawilżeniu zostaje ono rozproszone przez dyfuzor, dzięki czemu zapachy, drobnoustroje i zanieczyszczenia z zewnątrz są usuwane i nie podlegają recyrkulacji.
Klimatyzer MASTER gwarantuje znaczące oszczędności zarówno w kwestii montażu jak i eksploatacji. Zapewnia stały dopływ świeżego, naturalnie schłodzonego powietrza bez jego recyrkulacji i użycia szkodliwych dla środowiska gazów CFC. Zużyte powietrze jest odprowadzane na zewnątrz poprzez otwarte okna i drzwi lub wentylatory.


OPIS DZIAŁANIA


Bio Coolery MASTER schładzają powietrze wykorzystując prosty i naturalny proces odparowywania wody. Woda pobierana ze zbiornika przez pompę zwilża duży filtr celulozowy, przez który za pomocą wentylatora o wysokiej wydajności tłoczone jest równocześnie powietrze. Odparowująca z powierzchni filtra woda obniża jego temperaturę o kilka stopni, dzięki czemu do pomieszczenia dostarczane jest chłodne, świeże powietrze.

ZASTOSOWANIE


ROLNICTWO

HALE, NAMIOTY, HANGARY

FABRYKI

HURTOWNIE

PIEKARNIE, RESTAURACJE

KOŚCIOŁY

Zastosowanie 1 Zastosowanie 2
PARAMETRY BCF 230RB
Przepływ powietrza dm3/h 220
Filtry chłodzące cm 79x70x10
Przepływ powietrza m3/h 18000
Maksymalne ciśnienie powietrza Pa 258
Maksymalna powierzchnia m2 150
Rodzaj wentylatora - promieniowy
Prękość wentylatora - 12 
Zużycie energii kW 1,5
Zasilanie / Częstotliwość V/Hz 220-240/50
Wylot powietrza - z dołu
Pojemność zbiornika l 40
Zużycie wody l/h 10/15
Poziom hałasu  dB(A) 65
Wejśie wody / odpływu cale 1,2 i 1
Wymiary wylotu powietrza cm 65 x 65
Średnica wylotu powietrza cm 61
Wymiary opakowania (dł. x szer.x wys.) mm 1100 x 1100 x 950
Waga netto  kg 94

pdf.jpg

Instrukcja obsługi

pdf.jpg

Katalog Master