Obniżka! PRZENOŚNY BIO COOLER / KLIMATYZER MASTER MODEL BC 180 Zobacz większe

PRZENOŚNY BIO COOLER / KLIMATYZER MASTER MODEL BC 340

Nowy produkt

Przenośny Bio Cooler model BC340 wykorzystuje naturalny proces parowania wody, sprawia, że jest bezpieczny dla zdrowia, a przy tym skutecznie eliminuje z otoczenia wszelkie zanieczyszczenia, kurz, odświeża powietrze, chłodzi. Może pracować na otwartej lub półotwartej przestrzeni. Bardzo duży przepływ powietrza do 20000 m3, stosowany do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 210m2.

Więcej szczegółów

TOWAR DOSTĘPNY NA ZAMÓWIENIE - PRZED ZAKUPEM POTWIERDŹ DOSTĘPNOŚĆ

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Za darmo!
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska 1-2 dni Za darmo!
Przesyłka kurierska pobraniowa Przesyłka kurierska pobraniowa 1-2 dni Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa dostawa!

Średnia ilość
Średnia ilość

13 068,75 zł brutto

-15%

15 375,00 zł brutto

Kalkulator kredytowy


PRZENOŚNY BIO COOLER/KLIMATYZER (KLIMATYZATOR EWAPORACYJNY) MASTER MODEL BC 340


Piękno chłodzenia ewaporacyjnego polega na jego prostocie. Jest to proces, który wykorzystywany jest od setek lat. Już Arabowie wieszali mokre koce w wejściach do ich namiotów, a Grecy w oknach i drzwiach wstawiali terakotowe garnki wypełnione wodą. Proces ewaporacji występuje również nad morzem, gdzie chłodna bryza znad wody uprzyjemnia nam wypoczynek na plaży. Szczególną cechą tego systemu jest to, że poza funkcją chłodzenia spełniają one również zadania systemu wentylacyjnego.

Stosując klimatyzatory ewaporacyjne w szybkim tempie można schłodzić duże powierzchnie. System klimatyzerów MASTER zużywa do 90% mniej energii niż konkurencyjna klimatyzacja. Drzwi i okna mogą zostać całkowicie otwarte bez utraty wydajności chłodzenia. Powietrze jest w 100% świeże, bez ryzyka cyrkulacji spalin, dymu, drobnoustrojów oraz innych nieprzyjemnych zapachów.

Możliwe jest również schłodzenie małego obszaru, wydzielonego na dużej powierzchni, dzięki skierowaniu wylotu powietrza na konkretny obszar niezależnie od okolicznych warunków. Fundamentalną korzyścią tego procesu jest to, że wraz ze wzrostem temperatury otoczenia zewnętrznego wydajność urządzenia wzrasta.
GŁÓWNE CECHYOPIS MODELU • Zastosowanie w przemyśle
 • Cicha praca
 • Regulowana prędkość
 • Tryb automatycznej zmiany pozycji łopatek
 • Funkcja programatora czasowego
 • Duży zbiornik wody umożliwiający dłuższą pracę
 • Duże koła z hamulcem umożliwiające łatwe przemieszczenie
 • Brak potrzeby stosowania sprężonego powietrza
 • Nie wymagają instalacji oraz prowadzenia kanałów
 • Łatwe w obsłudze i czyszczeniu
 • Obudowa z tworzywa sztucznego odporna na korozję
 • Łatwy w konserwacji
 • Automatyczny dopływ wody
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Automatyczny dopływ wody
 • Regulacja przepływu wody
PROBLEM PODCZAS UPAŁÓW
Kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta wówczas budynki z nieodpowiednią (niewystarczającą) wentylacją stają się duszne, a panujące w nich gorąco jest trudne do zniesienia. Problem pojawia się w budynkach, przez które przenika światło wywołując tzw. efekt szklarniowy. Oddziałuje to nie tylko na morale pracowników, ale może również prowadzić do zwiększonej absencji, spadku wydajności, a także wypadków.

Kiedy temperatura otoczenia wzrasta, to dodatkowe ciepło generowane przez pracę maszyn i trwające procesy szybko staje się trudne do zniesienia, dlatego też dostarczenie świeżego powietrza jest konieczne, aby uniknąć spadku wydajności, absencji i wypadków wśród pracowników.

Tradycyjna klimatyzacja może wydawać się oczywistym rozwiązaniem jednak bardzo często okazuje się zbyt kosztowna w instalacji i utrzymaniu, a ponadto dla uzyskania pożądanego efektu konieczne jest szczelne zamknięcie drzwi i okien.
Nowe standardy systemów chłodzenia ewaporacyjnego zapewniają lepszy przepływ powietrza i znacząco zredukowany poziom hałasu.

Przyjazny środowisku klimatyzer MASTER jest ekonomiczny w instalacji, opłacalny w eksploatacji, a ponadto zużywa mniej energii w porównaniu z konwencjonalnym systemem klimatyzacji i pozwala na pozostawienie drzwi i okien otwartych. Do wnętrza budynku zasysane jest stale w 100 % świeże powietrze. Po oczyszczeniu i nawilżeniu zostaje ono rozproszone przez dyfuzor, dzięki czemu zapachy, drobnoustroje i zanieczyszczenia z zewnątrz są usuwane i nie podlegają recyrkulacji.
Klimatyzer MASTER gwarantuje znaczące oszczędności zarówno w kwestii montażu jak i eksploatacji. Zapewnia stały dopływ świeżego, naturalnie schłodzonego powietrza bez jego recyrkulacji i użycia szkodliwych dla środowiska gazów CFC. Zużyte powietrze jest odprowadzane na zewnątrz poprzez otwarte okna i drzwi lub wentylatory.


OPIS DZIAŁANIA


Bio Coolery MASTER schładzają powietrze wykorzystując prosty i naturalny proces odparowywania wody. Woda pobierana ze zbiornika przez pompę zwilża duży filtr celulozowy, przez który za pomocą wentylatora o wysokiej wydajności tłoczone jest równocześnie powietrze. Odparowująca z powierzchni filtra woda obniża jego temperaturę o kilka stopni, dzięki czemu do pomieszczenia dostarczane jest chłodne, świeże powietrze.

ZASTOSOWANIE


ROLNICTWO

HALE, NAMIOTY, HANGARY

FABRYKI

HURTOWNIE

PIEKARNIE, RESTAURACJE

KOŚCIOŁY

Zastosowanie 1 Zastosowanie 2
PARAMETRY BC 340
Przepływ powietrza dm3/h 340
Przepływ powietrza m3/h 20000
Maksymalnba powierzchnia m2 210
Zasilanie / Częstotliwość V/Hz 220-240 / 50
Zużycie energii W 750
Prąd znamionowy A 4,5
Zużycie wody l/h 15 - 20
Pojemność zbiornika l 200
Bezpośrednie podłączenie do wody cale 1/2
Kontrola napełnienia zbiornika - tak
Wymiary opakowania (dł. x szer. x wys.) mm 1600x 780 x 1800
Waga (bez / z wodą) kg 105/115

pdf.jpg

Instrukcja obsługi

pdf.jpg

Katalog Master