ASE300 Zobacz większe

OSUSZACZ POWIETRZA AERIAL ASE400 36kg/24h

1110-0400

Nowy produkt

Seria ASE idealna do osuszania uszkodzeń spowodowanych przez wodę a także do wielu innych zastosowań. Dzięki wirnikowi ecoDRY urządzenie jest bardzo energooszczędne. Regeneracja odbywa się przy pomocy samoregulującego elementu grzejnego PTC. Oprócz funkcji ogrzewania, elementy grzejne PTC posiadają niezależny efekt ograniczenia temperatury, skutkuje to maksymalnym bezpieczeństwem eksploatacji.

Więcej szczegółów

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Odbiór w sklepie Za darmo!
Przesyłka kurierska pobraniowa Przesyłka kurierska pobraniowa 1-2 dni Za darmo!
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska 1-2 dni Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa dostawa!

Średnia ilość
Średnia ilość

15 250,77 zł brutto

Kalkulator kredytowyAdsorpcyjny osuszacz powietrza AERIAL®
Adsorpcyjne osuszacze powietrza AERIAL® są niezwykle wydajnymi i niezawodnymi urządzeniami używanymi przez profesjonalistów na całym świecie. Szczególnie w budownictwie i w przypadku uszkodzeń spowodowanych przez wodę, np: do osuszania podłóg. Jednak osuszacze adsorpcyjne oferują również korzyści w przemysłowych procesach suszenia, np: w produkcji leków. Rzadko używane do osuszania pomieszczeń w prywatnych gospodarstwach domowych, reguły kondensacyjny osuszacz powietrza jest całkowicie wystarczający do usuwania wilgoci w gospodarstwie domowym. 
W przeciwieństwie do kondensacyjnego osuszacza powietrza, suszenie adsorpcyjne działa z (różnymi) środkami suszącymi. Osuszacz obrotowy to najbardziej popularny typ osuszacza adsorpcyjnego.
W osuszaczu obrotowym wilgoć jest przyciągana przez tzw. koło sorpcyjne o strukturze plastra miodu a nastęnie usuwana za pomocą sprężonego powietrza (mały wentylator) z powrotem do zbiornika na wodę lub odprowadzana wężem wodnym.


ASE 400 - NOWOŚĆ w dziedzinie osuszania
AERIAL ASE 400 to wysokowydajny osuszacz adsorpcyjny, idealnie przystosowany do pracy na dużych powierzchniach przy niskich temperaturach. Ze względu na dużą wydajność zapewnia szybkie rezultaty osuszania różnego typu konstrukcji a także w nagłych sytuacjach jak zalanie budynku. Minimalizuje to ryzyko powstawania długotrwałych uszkodzeń wywołanych np. powodzią. Ponadto ASE 400 jest bardzo kompaktowym, wytrzymałym i lekkim osuszaczem, dzięki temu łatwo można go przenosić w miarę potrzeb.
Zalety: 

 • O 20% większy przepływ powietrza niż podobne urządzenia na rynku (480m3/h)
 • Do pomieszczeń o powierzchni nawet 450m3
 • Praca w niskich temperaturach (od -10 do +35oC) oraz niskiej wilgotności (do 10% wilgotności względnej)
 • Dostępny tryb samej wentylacji - po przekroczeniu wymaganego poziomu wilgotności, uruchamia się normalny tryb osuszania (opcja dostępna tylko z podłączonym opcjonalnie higrostat)
 • Solidne urządzenie wykonane z blachy stalowej, malowanej proszkowo i ze stali nierdzewnej, wsparte czterema niepozostawiającymi śladów gumowymi nóżkami
 • Zintegrowany uchwyt i konstrukcja umożliwiająca piętrowanie urządzeń
 • Wirnik łatwy do wyjęcia w celu czyszczenia
 • Dynamiczny, bezpieczny i samoregulujący element grzejny PTC
 • Energooszczędny wentylator promieniowy
 • Wysokowydajny silnik ECODRY G3-mh zapewnia maksymalną absorpcję wody
 • Filtr powietrza na wlocie
 • Dzięki zintegrowanemu tłumikowi poziom hałasu został zredukowany do 60 dB
 • Gniazdo do podłączenia higrostatu(dodatkowe akcesoria)
 • Niekasowalny licznik roboczogodzin
 • Opcjonalny licznik energii zgodny z dyrektywą MID


Cechy wyposażenia

WYTRZYMAŁA OBUDOWA NADAJĄCA SIĘ DO UKŁADANIA W STOSY

możliwość układania w stosy do celów magazynowania i podczas pracy, 4 odporne na ścieranie gumowe stopki do montażu na podłodze
LICZNIK

licznik kombinowany (kWh i godziny pracy)
KIEROWANIE CYRKULACJĄ POWIETRZA

wlot powietrza procesowego
wylot powietrza suchego i regeneracyjnego
SKŁADANY UCHWYT DO PRZENOSZENIA
WYMIENNY FILTR POWIETRZA

SZYBKI I ŁATWY DO WYMIANY
PRAKTYCZNA NAWIJARKA DO KABLI

właściwe i bezpieczne przechowywanie kabla zasilającego zapobiega szkodom i wypadkom
ROTOR SORPCYJNY

wysoko wydajny rotor ecoDry
WENTYLATOR

energooszczędny wentylator promieniowy
KONTROLA WILGOTNOŚCI

bezstopniowo regulowany higrostat
OGRZEWANIE

samoregulujący się element grzejny PTC

ZASTOSOWANIE
OPTYMALNY KLIMAT W POMIESZCZENIACH MIESZKALNYCH ZACHOWANIE WARTOŚCI SAMOCHODÓW ZABYTKOWYCH
Wilgotność ma duży wpływ na samopoczucie i komfort przebywania w pomieszczeniu. Zbyt duża wilgotność jest uciążliwa i niewygodna. Prowadzi do powstawania pleśni i uszkodzeń materiałów budowlanych. Pleśń w pomieszczeniach zamieszkanych może powodować poważne problemy zdrowotne.  Przechowywanie pojazdów w warunkach zbyt wysokiej wilgotności powoduję korozję metalu, pleśń na elementach ze skóry oraz grzyby na częściach drewnianych. Części zamienne do takich aut są trudne do zdobycia i drogie, a renowacja zajmuje dużo czasu i generuje dodatkowe koszty. Dlatego cenne samochody powinny być chroniony przed wilgocią już zawczasu.
BASENY I STREFY FITNESS OSUSZANIE NOWYCH BUDYNKÓW
Obiekty rekreacyjne z dużymi zbiornikami wodnymi stoją przed wyzwaniem, jakim jest odparowująca przy wysokich temperaturach woda. Przez to w powietrzu powstaje wilgoć, która skrapla się na zimnych ścianach i oknach. Prowadzi to gnicia, pleśni i korozji. Ochrona przed późniejszymi uszkodzeniami spowodowanymi przez powstającą wilgoć.
RENOWACJA BUDYNKÓW TURBINY WIATROWE
Skrócenie czasu suszenia i prac na budowie Osuszacze AERIAL są stosowane w sektorze źródeł odnawialnych oraz w przemyśle energetycznym, aby zapobiec awariom transformatorów i instalacji spowodowanym nadmierną wilgocią i uszkodzeniem w wyniku korozji. Kontrolowana wilgotność powietrza w pomieszczeniu sprzyja poprawie wytrzymałości elektrycznej izolatorów i zwiększenia niezawodności eksploatacyjnej.
PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY MUZEA, ZBIORY I KOŚCIOŁY
Niektóre procesy produkcji żywności wymagają suchego powietrza procesowego i otoczenia. Wilgotność powietrza bardzo wpływa na trwałość, smak oraz wygląd produktu końcowego. Przy pracy z naturalnymi surowcami należy zapewnić im odpowiednie warunki wilgotności na każdym etapie produkcji żeby zapobiec rozwojowi zarazków i patogenów chorobotwórczych. Muzea, zbiory i kościoły zazwyczaj związane są ze szczególnymi wymaganiami klimatycznymi. Higroskopijne materiały jak płótna, papier czy farby zmieniają wygląd bądź ulegają zniszczeniu w reakcji na zbyt dużą wilgotność.
PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY ROLNICTWO I HODOWLA ZWIERZĄT
Wilgotność powietrza odgrywa ważną rolę w procesach przemysłu farmaceutycznego. Przetwarzanie i przechowywanie surowców i produktów w dużym stopniu zależne od konsystencji i lepkości tych w większości higroskopijnych substancji. Po zbiorach produkty rolne poddawane są procesowi suszenia w celu wykorzystania, przechowywania czy dalszego przetwarzania. Aby utrzymać pożądaną jakość i uniknąć straty przez zapleśnienie, pojawienie się plam pleśniowych osuszacze AERIAL mogą zapewnić bezpiecznie i suche przechowywanie.
OBSZARY WELLNESS W BUDYNKACH MIESZKALNYCH OBIEKTY I SPRZĘT WOJSKOWY
Prywatne strefy wellness i spa generują zwiększoną wilgotność w pomieszczeniach wykorzystywanych do tego celu przez odparowywanie ciepłej wody, np. z basenów. Tworzy się duszna i nieprzyjemna atmosfera, obciążająca układ krążenia. Kontrolowane osuszanie jest korzystne dla zdrowia i zmniejsza ryzyko korozji lub tworzenia się pleśni, szkodliwej dla naszego zdrowia. W czasie pokoju w obiektach wojskowych przechowywany jest sprzęt i urządzenia wojskowe o wartości miliardów dolarów. Muszą pozostawać one stale gotowe do użycia, dlatego ważne jest ich prawidłowe przechowywanie, które zmniejsza koszty konserwacji i serwisowania. Wymagana jest jest stała kontrola i monitoring wilgotności powietrza, aby zapobiec korozji i pojawianiu się pleśni.
 

Działanie kondensacyjnego osuszacza powietrza jest proste. Wentylator zasysa wilgotne powietrze a nastepnie prowadzi je przez schłodzony parownik. Powietrze jest schładzane poniżej punktu rosy. Skraplająca sie na zimnej powierzchni parownika woda spływa do zbiornika na wodę lub bezpośrednio do odpływu.  Następnie zimne i suche powietrze przepływa przez skraplacz, który je podgrzewa i wypuszcza z powrotem do pomieszczenia. Tam ponownie wchłania wilgoć. Proces ten jest powtarzany do momentu osiągnięcia pożądanych warunków.
PARAMETRY ASE 400
Osuszanie (20oC/60% RH) kg/24h 36
Wydajność l/kWh / kWh/l 0,80/1,26
Przepływ powietrza- powietrze suche/ powietrze regeneracyjne m3/h 480/185
Zew. ciśnienie - powietrze suche Pa/m3/h 100/172, 150/406, 200/350
Zew. ciśnienie powietrze regeneracyjne Pa/m3/h 100/172, 150/155, 200/128
Zakres pracy
      temperatura oC -10oC do +35oC
      wilgotność % 10-95
Zużycie energii W 1890 (nominalne)
Zasilanie V/Hz 230/50
Przewód zasilający m 4,5
Poziom hałasu dB(A) 60
Stopień ochrony IP23
Wymiary przewodów
Wlot powietrza Powietrze procesowe i regeneracyjne z filtrem powietrza
Wylot suchego powietrza Ømm 125
Wylot powietrza regenerującego Ømm 80
Wymiary produktu (wys. x szer. x głęb.) mm 510/395/560
Waga  kg 25
  ASE 400 BROSZURA
  KATALOG OSUSZACZY POWIETRZA AERIAL
  WIDEO Z OPISEM TECHNICZNYM